Kategoriler
Aile bağları Aklımdan geçenler Anlamlı Resimler Bayramlar Deneme Yazıları Gazeteci Hayat üzerine Hayvanlar İlginç Resimler insan vücudu Kaybettiklerimiz! Kişisel makaleler Resimli anlatım Şair Sevdiğim şeyler Sevgi ve Ask Dünyası Yazar

Neresindesin Duygu ve Düşüncelerinin?

gülücük-1icik1Bazen aktığımız gibi durulmayışımızın boz-bulanık sellere dönüşmesi duygu ve düşünceleri kirleterek yıkıyor ve ağır hasara neden oluyor. Bulutsuz havalarda yağmurların işi ne? kaç defa bir tebessüme göz kırp ve gülülcükle karşılık ver dedim, beceremedin kahkaha atmayı hala. Dönüşü olmayan bir geleceğe gidiyor olman seni ne denli mutlu ediyor bilemiyorum ama, ihtiyarladığını biliyorum suratı asık. Hala bir ‘ MERHABA‘ nın anlamını bilmiyor ve bir tanıdığına ya da her hangi birine merhaba diyemiyorsan selama değmezliğin yüzünde akislenir bunu bil. Kibirli duygu ve düşüncelerin varlığı daima akseder soluk bakışların en son uç noktasında bunu bil. Mutlu olmayı yalnız başına becerebileceğini sanma, tekil olmak eksidir daima. İronik fikirlerin bakışlarında daima huzursuzluk süzülür ve mat bir renk salgılar ten. Maddenin ruhu kaplayacağı bir hayattan sadece ‘ Beklentilerde Çoğalırsın ‘ her şey akarsın, uzun ince amansız geçitlerden sonra mutlak tıkanır ve taşarsın buna ‘ kendi gözyaşlarında boğulmak ‘denir. Ağlamanın, sızlamanın hiç bir yarar sağlamadığı an, bu an. Değerlerin önemi sende bir ‘ hiç ‘ kadar çok oysa; ederin bir hiç kadar yok.

Yakup Icik

Kategoriler
Bayramlar Dünya ülkeleri Genel Konular Günlük hayat Günün Tarihi iletişim İslam Dini Kutlamalar Toplumsal Konular

Kurban bayramınız Kutlu ve mübarek olsun!

Allah’ım Sen olmayanlarada ver, rızgını 1-2 kişiye değil tüm kullarında eşit paylaştır, zor durumda olan anne, baba, çocuk için hayrını esirgeme, ben tok iken başkasını aç bırakma, ben sağlıklıyken baskaşının sağlığında yardımcı ol, acısını hafiflet, yardımlarını su zor günlerde insanlarımızdan esirgeme.

Amin.

Şu mübarek günde Bütün müslüman aleminin kurban bayramını kutlariz.

Günün anlam ve öneminin iyi anlaşılarak, gösteriş için degilde fakirlere yardım ve Allah’a minnet için kurban kesmeyi unutmamalı, kurban’ın iyi yerini kendinize gerisini başkalarına değilde, eşit şekilde dağıtmayı, Dua ederken kendinizi değil sevdiklerinizi ve tüm müslüman ile insanlık alemini hatırlamalı, 3 günlük şu dünyada sıranın birgün bizede geleceğini unutmadan genciyle, yaşlısıyla bütün sevdiklerinizle bayramlaşarak, Mübarek Kurban bayramını anlamlı bir sekilde geçirelim..

Ben bu yıl kurban kesemiyorum ancak namazdan geliyorum, bence bayramları iyi degerlendirmeli ve her fırsatta bir araya gelinmeli. Gerçekten ortak bir noktada buluşmak çok mutluluk veren birşey.  Allah şu günlerde kurban keserek fakirleri ve ailesini sevindirenlere Bol Bol sevap versin, yardım etsin.

Kurban kesemeyecek durumda olanlarada ilahi adaletini ve sevabını lütfet Yarabbim.

By makaleci.