Kategoriler
Deneme Yazıları Günlük hayat Kadın Bakımı Toplumsal Konular

Doğru Epilasyon Merkezi Seçimi

Lazerli epilasyon yaptıracağınız merkezleri seçerken gerçekten dikkatli olmalısınız. Her merkezin uyguladığı lazer cihazı farklı olabilir ancak insan sağlığına hiçbirşekilde zarar vermediği FDA tarafından belgelenmiş olan en güvenilir ve etkili çözüme ulaştıran epilasyon sistemi Alexandrite Lazer sistemidir.Alexandrite lazer sistemiyle sağlıklı bir şekilde herhangi bir yanık izi oluşmadan seansı tamamlayabilirsiniz.  Uygulamayı yapacak olan cihaz tabikide büyük önem taşımaktadır ama bu cihazı kullanıcak olan kuruluşun ve tabi cihazı uygulayacak olan sorumlu kişinin cihazın kullanılış prosedürlerine aşina olması ve bu aleti en iyi ve en etkili şekilde kullanabiliyor olması gerekmektedir.Bunun içinde cihazı kullanmak için gerekli bir eğitimden geçmiş olması büyük önem taşır.  Bu konunun çok basit olmadığını unutmamanızı ve risk almak yerine geniş bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.
Ticari amaçlar güden bazı kuruluşlar cilt ve kıl yapısı lazer epilasyon uygulamaya uygun olmasa bile seanslara başlamakta ve hastaları kandırmaktadır. Bu bağlamda gelen şikayetler arasında ciltte oluşan kalıcı yanık izleri ve az sayıda bulunan kıl sayısında bile artış gösteren hastalar çoğalmıştır.  Sağlık Bakanlığı bu karışıklığı ortadan kaldırmak için çözümü doktor olmayan Güzellik merkezlerini kapatmakta bulmuştur. Ancak tabikide buna rağmen böle vakalar olmaya devam etmektedir. Bu konudada geniş bir araştırma yapmak sizin elinizde. Sonuçta ortada olan konu sağlığınız daha ucuza lazer epilasyon merkezleri bulmak yerine işini iyi yapan ve ciddi  bir lazer epilasyon merkezine başvurmanız sizin açınızdan en doğru karar olucaktır. Lazer Epilasyon hakkında eğitimlere katılmış kişilerden yana tercihinizi kullanın. Daha geniş bir araştırma yapmak isterseniz seçmeyi düşündüğünüz kuruluşta daha önce bu tedaviyi yaptırmış birileriyle görüşün böylece olumlu olumsuz tüm yönlerini tartmış olursunuz. Ama tabikide kıl yapısı kişiden kişiye değişir bu sadece size bir ön düşünce almanıza yardımcı olur.
Lazer epilasyon fiyatlarına gelince, bu konu internet ortamında belli bir ücretle fiyatlandırılabilicek bir konu değildir. Her kişinin kıl yapısı ve kıl kökü farklıdır. Birinize 6 seans uygun görülürken başka bir kimseye sadece 3 seans uygun görülebilir. Sonuç olarak lazer epilasyon fiyatının belirlenmesi için doktor muayenesi gereklidir..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.