Pembe ve Uzun Bacaklı Bir Kuş Türü Olan Flamingo Nedir?

Hayvanlar alemi, birçok farklı canlı çeşidinin yer aldığı bir alem. Canlıları derecelendirmek için sınıflara ayrılır hayvanlar alemi ise hayvanları sınıflarına ayırır. Bu canlı türleri arasında kuşlar genelde kanatları olan ve uçan canlılar olarak bilinir ancak flamingolar bu tanıma biraz terstir. Bu yazımızda pembe ve uzun bacaklı bir kuş türü olan flamingo nedir, anlatacağız.

Pembe bir kuş, Flamingo nedir?

Flamingolar, pembe renkli su kuşları olarak bilinir. Bilimsel derecelendirmede ise flamingolar türünden ve flamingogiller ailesindendir. Ayrıca bu kuş türünün sadece 6 farklı alt çeşidi bulunur. Bunlardan en çok bilinenler ise Avrupa türüRosa türü olarak biyologlar tarafından söylenmektedir.

Pembe bir kuş, Flamingo nedir?

Anadolu’da ise flamingolar allı turna olarak bilinir. Türk edebiyatı ve musikisinde de rastlayabileceğimiz bir hayvandır. Bu kuşun vücudundaki kırmızı rengin koyuluğu yedikleri ile ilgilidir. Sulak yerlerde yaşayan flamingolar yedikleri besinlerden aldıkları karotin miktarına bağlı olarak kırmızı renge bürünürler. Hayvanat bahçelerinde veya gözetim altındaki flamingolar ise bu maddeyi fazlaca alamadıkları için genelde beyaz renktedirler.

Pembe ve Uzun Bacaklı Bir Kuş – Bulmaca Sorusu

Birçok kişi aslında gerek televizyonda gerek günlük hayatta flamingoları görmüştür. Ancak direkt olarak bu soruyla karşı karşıya gelindiğinde bilindik kuşlara benzemediği için akla gelmeyebilir. Bu konu ise yer yer farklı kalıplarla bilgi yarışmalarında veya bulmacalarda işlenir.

Bulmacalarda başlıktaki sorunun benzerine rastladıysanız cevap flamingo olacaktır. Eğer bu soruyu Codycross bulmacaları için arıyorsanız cevabınız “Flamingo” olacaktır.  Şayet yazımıza bu bulmaca soruları için gelmişseniz sizin için hazırladığımız bir tablo var. Bahsedilen Codycross oyununda geçen bu sorunun dahil olduğu gruptaki soruların cevaplarını sizin için derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 9 – Bulmaca 2 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 9 – Bulmaca 2 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Atatürk’ü Samsun’a götüren vapur:
BANDIRMA
Makul fiyatlı, ucuz, bütçeyi zorlamayan:
EKONOMİK
Jason Statham’ın Frank adlı kurye olduğu film:
TAŞIYICI
Master of Leica unvanına sahip Türk fotoğrafçı:
ARA  GÜLER
Bireyin zihin ve davranışlarını inceleyen uzman:
PSİKOLOG
Binaları, otomobilleri bilerek yakan suçlu:
KUNDAKÇI
Pers mitolojisinde, insan başlı, iyi huylu yılan:
ŞAHMERAN
Pembe ve uzun bacaklı bir kuş:
FLAMİNGO
Kapadokya’yı görmek için bu şehre gidilir:
NEVŞEHİR
Zafer kazanmış, üstünlük elde etmiş kimse:
MUZAFFER
Ortasında uzun bir mangal olan kebapçı:
OCAKBAŞI
İki tekerli, pedallarla hareket eden motorsuz araç:
BİSİKLET
Dışarıdan bitirilen üniversite öncesi okul:
AÇIK  LİSE
İlkokulda çalınan en yaygın telli müzik aleti:
MANDOLİN
Pembe bir kuş:
FLAMİNGO
Master of Leica unvanına sahip fotoğraf sanatçımız:
ARA  GÜLER

Bugün genel olarak bilinen ancak bazen karıştırılan bir kuş türü olan flamingoları işledik. Sizlere bu tarz içerikleri hazırlamaya devam edeceğiz . Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.