Kuyruklu kurbağaların diğer adı Semender kurbağaları nedir?

Belki bilindik kurbağalardan daha eski canlılar olan kuyruklu kurbağaların diğer adı Semender kurbağalarıdır. Bu kurbağaların birçok türü bulunu ve hatta yine birçok türlerinin nesli tükenmiştir. Gelin bu Semender kurbağaları nedir, nerelerde yaşarlar, türleri nedir görelim.

Semender kurbağaları nedir?

Semender kurbağaları verdiğimiz görsellerde görülebildiği gibi baş ve gövde kısımları bilindik kurbağaları andırırken gövdenin kuyruk tarafı ve kuyrukları farklılık gösterir. Bu kurbağa ailesinin birçok türü vardır. Bu türler iki sınıfta toplanır. Nesli tükenmemiş olanları Urodela olarak gruplandırılırken bilinen tüm fosil kalıntıları ve nesli tükenmiş türleri ile beraber Caudata adı altında gruplandırılırlar. Başlıca türleri: Alp Semenderi, Kafkas Semenderi, Luschan Semenderi, benekli Semender, Su Semenderi.. İyi bilinen türleri: Mermer semender, taraklı semender, safran semenderi, Toros semenderi, adi semenderdir.

Semender kurbağaları nedir?

Semendergiller; omurgalı hayvanlardan Amfibyumlar sınıfının, kuyruklular takımına giren bir familyasıdır. Avrupa, Asya ve Afrika bölgelerinde yaşarlar. Daha çok nemli kesimlerde görülürler.

Kuyruklu kurbağaların diğer adı – Bulmaca Soruları

Bu kurbağa türü kuyruklu kurbağa veya semender olarak bilinir. Karşılaştığınız bulmacaya veya bilgi yarışmasına göre ya bu bilindik isimler yada detay olarak bahsedebileceğimiz türleri sorulabilir. Çok bilinen türleri de hemen yukarıdaki paragrafta sıraladık.

Eğer bu soruyu Codycross bulmacaları için arıyorsanız cevabınız “Semender” olacaktır.  Şayet yazımıza bu bulmaca soruları için gelmişseniz sizin için hazırladığımız bir tablo var. Bahsedilen Codycross oyununda geçen bu sorunun dahil olduğu gruptaki soruların cevaplarını sizin için derledik.

Codycross Dünyamız – Grup 10 – Bulmaca 1 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 10 – Bulmaca 1 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Dikiz aynalarının göstermediği arka kısım:
KÖR  NOKTA
Manikür:
ELBAKIMI
Fatih Akın’ın 2000 yılında çektiği film:
TEMMUZDA
Patladığında sadece ses çıkaran silah mermisi:
KURU  SIKI
Yanları ve üstü açık yazlık ayakkabı:
SANDALET
Kuyruklu kurbağaların diğer adı:
SEMENDER
Şirketlerde hesap işleriyle ilgilenen bölüm:
MUHASEBE
Gök bilimci:
ASTRONOM
Buluşmaya hep en son gelen arkadaş:
ASSOLİST
Derli toplu ve düzenli:
MUNTAZAM

Bugün Kuyrukluk kurbağanın diğer adı, Semender kurbağaları nedir başlığınız sizlerle beraber inceledik. Sizlere bu tarz içerik hazırlamaya devam edeceğiz . Bu tarz bilgilendirici yazılarımız için Bulmaca soruları kategorimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.