Ana Sayfa Doğa ve Yaşam Hayvanlar alemi Küçük Boynuzlu Bir Tür Geyik Tanımı Hangi Hayvana Aittir.

Küçük Boynuzlu Bir Tür Geyik Tanımı Hangi Hayvana Aittir.

Küçük Boynuzlu Bir Tür Geyik Tanımı Hangi Hayvana Aittir.
Küçük Boynuzlu Bir Tür Geyik Tanımı Hangi Hayvana Aittir.

Bugün bulmaca ve bilgi yarışmalarında bolca gördüğümüz konulardan birini açıklayacağız. Küçük boynuzlu bir tür geyik, şu sıralar oldukça merak edilmekte. Bulmacalardan veya meraktan dolayı arayanlar için kısa bilgilerle bu küçük boynuzlu bir tür geyiği tanımlayacağız ayriyeten bu sorunun dahil olduğu Codycross oyunu için de bilgiler vereceğiz.

Küçük Boynuzlu Bir Tür Geyik

Tanıma bakıldığında görüldüğü gibi geyikler genelde boynuz yapılarına göre sınıflandırılmaktadır. Özellikle Anadolu, Mezamotampya, Çin ve Sibirya’yı köşe kabul ederek bir alan oluşturduğumuzda geyiklerin çeşitliliğini görebiliriz. Ülkemizde de ormanlık alanlarda birçok nadir geyik türü bulunmaktadır. Hatta Antalya’dan dünyaya yayılmış Alageyik bunun örneğidir, yabani bir şekilde sadece Antalya’da bulunmaktadır.

Dediğimiz gibi geyikler arasında genelde boynuz yapıları sınıflandırılma için dikkat edilir. Örnek verdiğimiz Alageyiğin boynuz yapısı ise kürek şeklindedir ve kendine özel vücudunda benekleri vardır. Asıl konumuza gelirsek küçük boynuzlu bir tür geyik tanımında birçok türe kapıyı aralayabiliriz ancak bu türler arasında en dikkat çekici olanı Karacadır.

Küçük Boynuzlu Bir Tür Geyik

Karaca,  Avrupa, Anadolu ve Hazar Denizi’nin kıyılarında bulunan bir geyik türüdür. Bu cinsin kendi içinde 2 türü vardır. Bunlardan biri Sibirya Karacası ve diğeri de Karacadır. Bu iki tür arasındaki temel çizgi Kafkas Dağlarıdır. Kafkas dağlarının kuzey yönünde doğru Sibirya Karacaları sık görülür diğer yönde ise Karacalar.

Sonuca varacak olursak eğer bu tanımı bir bulmaca, bilgi yarışması için vs. aratıyorsanız cevabınız “KARACA” olacaktır. Eğer bu soruyu Codycross oyunu için aratıyorsanız bu sorunun yer aldığı gruptaki diğer soruların cevaplarını da verelim.

Codycross Dünyamız – Grup 2 – Bulmaca 1 Cevapları

Codycross Dünyamız – Grup 1 – Bulmaca 4 Cevapları
BULMACA SORUSU VEYA TANITIMICEVAP
Küçük boynuzlu bir tür geyik:
KARACA
Mahkeme kararına itiraz etme yollarından biri:
TEMYİZ
Her türlü haberi vermek için düzenli basılan yayın:
GAZETE
Salda Gölü ve İnsuyu Mağarası bu ildedir:
BURDUR
Fırınlarda satılan uzun gevrek atıştırmalık:
GALETA
Rahat ve geniş oturak:
KOLTUK
Masaya gelen tencerenin altına konulur:
NİHALE
Yedinci sanat:
SİNEMA
Ameliyat yapan hekim:
CERRAH
Alıcı ve satıcıların bir araya geldikleri yer:
PİYASA
Uzayda ışık saçan cisimlere verilen ad:
YILDIZ
Mahkeme kararına itiraz etme yolu:
TEMYİZ
Ameliyata giren hekim:
CERRAH

Merak edilen bulmaca sorularına bilgilendirici bir şekilde yaklaşarak hem gereken cevabı veriyoruz hem de o konu hakkında genel bilgileri aktarıyoruz. Bu tarz bulmaca sorularını ve çözümlerimizi merak ederseniz  Bulmaca soruları ve bulmaca cevapları sayfalarından ulaşabilirsiniz. Yorum yapmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.