Kategoriler
Türkiye üzerine

Dersim katliami resmi Nazilerin cikti!

Son zamanlarda inanilmaz bir ATATURK dusmanligi ve bunun sosyal medyada umarsiz ve korkusuzca paylasilmasini takip ediyorum. FAcebook zaten bu tarz olaylarin ana mekani haline geldi. Bir katliam resmi bulan ustune Ataturk yapti diye yazip, bide kurtlere gonderme yaparak saliyor medyaya. Isin kotu tarafi insanlarin ne kadar cahil olduklarini goruyoruz. Ben hic bir zaman birilerinin ozellikle sosyal medyadaki paylasimlara koru korune inanmam. Bu konu tarih olunca sayili kisiler disinda hic kimsenin ahkam kesmemesi gerek. Cunku tarih herkesin konusabilecegi ve savunabilecegi bir oldu degildir. Kanitlar gereklidir.

Konuya mueakip facebook paylasimi burdaki linkte ve resimde asagida:

Dersim katliami degil arkadaslar, nazilerin 2. dunya savasinda kendinden olmayan irklara uyguladiklari katliam resmidir.

FAcebook da bu resmi paylasan ve altina, bunun Ataturk ve Turk toplumu tarafindan yapildigini isteyen kisilerden kanit istedim. Sagolsunlar saygili sekilde bana iki link gondermisler. Linkleri paylasiyorum asagida, birisi radikal blog dan bir yazara ait digeri ise Ayrilikci kurt gruplarinin propaganda amaciyla kullandiklari nazilere ait olan resimleri toparlayip altina gercek disi seyler yazarak yaydigi resim.

 

1 – Yeni Taksim; resmi tarihimiz gibi kapalı ve temiz

2 – Diger sozde kanit da yukarida soz ettigim su resim:

There no dersim. There Germany and nazi.

*****

Nedir bu insanlarin ATATURK dusmanligi ? Dini gruplarin icerisindeki cogu insan Ataturku sevmez, Kurtler sevmez, osu sevmez, busu sevmez (herkes icin sayilmaz tabi). Tarihimizi yeniden yazmis Osmanlinin yetistirdigi en buyuk komutanlardan birisine bu saygisizlik niye ? Neyse bu genis konu Allaha havale edelim birakalim. Konumuza geri donelim.

Dersim katliami degil, Nazi katliami resmi!

Sozde dersim katliami diye ortalarda dolasan bu resim aslinda 2. Dunya savasinda nazilerin kendilerinden olmayan diger irklara, daha cok yahudilere uyguladiklari siddetin resmiydi. Orjinal kaynak burada arkadaslar isteyen girip bakabilir.

Kaynak dedigin boyle olur :) Konuya bakip gercegi gormek istemeyen kisilerede asagida paylasim yapayim:

L’attente mortelle des femmes et des enfants nus du ghetto de Mizocz avant leur exécution

 

********

Isim dolayisi ve elimde hala bitmemis projelerimden dolayi makalecide fazla zaman geciremiyorum ancak artik insanlarin yalanlarla birbirlerini gaza vermelerine dayanamiyorum. Ara ara islerim bitene kadar girip gercekleri yazacagim, umarim Tarih bu terbiyesizleri ve provakatorleri hakettigi siyah sayfalara kaydeder.

Saygilar..

Kaynak: http://www.encyclopedie.bseditions.fr/article.php?pArticleId=133&pChapitreId=36941&pArticleLib=Les+m%E9thodes+des+Einsatzgruppen+%5BNazisme%A0%3A+les+Einsatzgruppen+(2i%E8me+guerre+mondiale)%5D

 

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Dersim katliami resmi Nazilerin cikti!” için 17 yanıt

senden allah razı olsun selçuk abi.
Bu miilet soykırım denen haltı yiyemez biz yaralı askeri savaş yerinde bırakmayıp acı çekmesine dayanamayan milletiz, bu iftiracıları allahtan başka biyere havale edemiyoruz ne yazıkki.
Allah c.c birazcık insanlara akıl ihsan eylesin yanında iman da inşallah..

Sayfanin sahibi harbi provakator :) Bir yandan Ataturku kotulerken, suclarken, diger yandan da Ataturk emretti baskalari yapmadi v.s gazliyor milleti. Boylelerini tutup kazikli voyvodanin yaptigi gibi kaziga oturtmak lazim :)

Peki arkadaşlar çok sevdiğiniz Mustafa Kemal Paşa’nın Kastamonu söyleyişisini de okudunuz mu? Hadi Dersim katliamını inkar ediyorsunuz diyelim de Nutuk’da yazılanlar neyin nesi oluyor? O da mı provakatorlük yapıyor? “İnkilaplara karşı çıkan vekiller olursa ki olacaktır, ihtimal bazı kafalar gidecektir” sözünü mecliste konuşan Mustafa Kemal Paşa değil de Kahvecizade Paşa mı… Hangi birine neyle cevap verebilirsinizki arkadaşlar. Kendinden örnek veriyoruz. Nutuk oku diyoruz. Antikemalist bir kalemşörü okumanız da gerekmiyor. Doktor Rıza Nur’u okuyun Mustafa Kemal Paşa’nın yaveri… Neler anlatıyor hatıratında. Nutukla tokuşturun da Doktor Rıza’nın doğru söylediğini anlayın… Delilse delil hocam. Yapmayın lütfen…

DErsim de olan bir katliam degildir. Dersim de olan bir isyandir ve bu isyani bastirmak ve butunlugu korumak icin orada olan guvenlik birliklerine yapilan karsi mudahaleye cevaptir. Bir savasta katliam oldu diyemiyorsaniz burda da ayni seyi diyeceksiniz, objektif olun ve dersimin gecmisini biraz arastirin. Dersim ilk zamanlardan bu yana osmanliya ve Turk cumhuriyetine sorun cikaran ozerklik icin isyan cikaran, Osmanlinin ve Turkiye cumhuriyetinin dusmanlariyla isbirligi yapan bir politika izliyordu.

Tarihini biraz arastir, benim degil kendi tarihini. Isyanlari arastir, isyanlarin sonuclarini.. Objektif ol biraz.

Allah razı olsun demişsin Selçuk arkadaşa ama Allah’ın razı olduğu şeyler belli hocam. Öncelikle İslam şununla başlar. “La ilahe illallah”
“La” yok demektir
“İlahe” ilah demektir.
“illallah” Allah’dan başka demektir.

Bak İslam şununla başlıyor “La ilahe” ile başlıyor … “İllallah” ile başlamıyor. Önce “La ilahe” demelisin. Başka hiçbir ilahın olmadığını söyledikten sonra Allah’ın olduğunu söylüyorsun. İslam’ı anlamak için önce başka hiçbir şeye ilah gözüyle bakmaman gerektiğini anlamalısın. Ondan sonra Allah’ın varlığına inanmalısın.

Yani ilk önce “BAŞKA İLAH YOK” diyorsun. Sonra “ALLAH’DAN” diyorsun…

Mustafa Kemal Paşa hakkında “O olmasaydı da olurduk” diyen bir adamı topa tutuyorsunuz. İslam’a aykırı davrandığınızı hatırlatmak isterim kardeşlerim.

Islam ve Allah benim icimde sana ne oluyorki benim dinimi bana anlatacaksin ? Bunu yapmasi gereken Binlerce hoca, imam varken ? Ataturk senin dinin elinden almadi, senin dinini ozgur ve kalkinmis bir halk olarak yasamamizi sagladi, binlerce can verdik bu hayati kurabilmek ve degisebilmek icin. Sizin suan yaptiginiz gibi yorum yazarak, bilip bilmeden insanlara hakaret ederek degil..

Dr. Rıza Nur’un doğru yazdığını nereden biliyorsun ey Selenna? Sen zaten Atatürk’ü karalamaya çalışanların kitaplarını baş tacı etmişsin, Nutuk senin için kılükal imiş. Dr. Rıza Nur’a güveniyorsun da Atatürk’e niye güvenmiyorsun? Rıza Nur senin için çok mu ehemmiyetli?

Soykırım, “tek bayrak, tek din, tek devlet, tek marş, tek millet, tek dil”(Adolf Hitler- 1934,  R.T Erdoğan-2015) kompleksini taşımanın bir ürünüdür.
24 Nisan bir soykırımdır.

Tepeden, devşirme kalıntılarından oluşturulan Türk ulusu, varlığını; Ermeniler’in, Rumlar’ın, Kürtler’in, Süryaniler’in, yokluğu üzerine inşa etmiştir. II. Abdülhamit döneminde ortaya atılan Pan-İslamizm doktrinine, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin eklediği ve bugün TC yöneticilerinin de her adımda tekrarladığı ‘tekçi’ Pan-Türkizm doktrini, Osmanlı İmparatorluğu topraklarında yaşayan Müslüman olmayan ulus ve azınlıkların yok edilmesi sonucunu doğurmuştur!

Bu ideoloji temelinde kurulan Türk devleti, bunun bir devamı olarak Türkiye’de yaşayan hiçbir ulus ve azınlığa hayat hakkı tanımamaktadır. Şimdiki yöneticiler de, soykırımları geçerli kılan ve Hitler tarafından da kullanılan ‘tekçi’ söylemleri terk etmemektedirler.

Bu bir soy kırımıdır. Ermeniler ırk olarak, millet olarak yok edilmek istenmiştir. Sadece onlar mı? Hayır, Anadolu’nun gerçek yerlileri, Anadolu coğrafyası topraklarını yaşama ilk kez açan, onu gerçek bir vatanı haline dönüştüren ve uygarlıkları tüm insanlığa ışık saçan milletler yok edilmek istenmiştir. Ermeniler, Rumlar, Kürtler, Suryaniler ve diğer ulusal topluluklar, insafsız, pervasız ve gayri ahlaki tarzda varlıkları yok edilmek istenmiştir.

24 Nisanı bu açıdan kavramadıkça bu topraklarda kimse huzur beklemesin. Bu topraklara sonradan gelmiş ama bir türlü ortak yaşam arzusunu gösterecek uygarlığa ulaşamamış olanlar var. Sorun, bilinçaltında anavatansızlık takıntısında gerçek yerlileri yok ederek bu toprakları anavatan edinebilme histerisidir.
Soykırımcı tek boyutlu yaklaşımların da kökeni buradadır; tek bayrak, tek devlet, tek marş, tek dil bu kompleksin onarılması güç tecellisidir.

Hitler, ‘tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek dil’ sloganı ile harekete geçirdiği kitlelere yahudi soykırımını yaptırtmıştır. Ne yazık ki Anadolu yerli halklarının soykırımına yol açan bu türden Jön Türk sloganlarını, şimdiki yöneticiler de aynen tekrarlamaya devam ediyorlar…(Bakınız R.T Erdoğan’ın propoganda gösterileri..)

Bugün Türkiye denilen bu alanda bundan bin yıl önce kimler yaşıyormuş iyice öğrenmeli. Gerçek tarihe ulaştıklarında görecekler ki bu ülkenin en eski sahipleri, soykırım yaşayan halklardır. Ve kadim halkların ana yurdudur bu ülke… Onlar misafir değildir bu topraklarda. Bir zamanlar 944 yıl ( Türkler 26 Ağustos 1071’de Orta Asya’dan o zaman Batı Ermenistan denilen  Muş ovasına geldi) evvel Küçük Asya diye tabir edilen Smyrina ( İzmir)’dan Kars’a, Hıristiyanlığın ilk merkezi olan Antakya’dan, Pontus Rum (Karadeniz)’a kadar olan bölge tamamen Hıristiyan coğrafyasıydı…
Bu gün kadim Hıristiyan halklar, yaşatılan soykırım ve baskılar yüzünden ne yazık ki nüfusları sıfırın altındadır. 1915’de katledildiği sayı kadar bile olmayışları, bu ülkede Müslüman olmayan halklara acımasız bakış açısının göstergesidir aynı zamanda.

Ermeniler, kendi uygarlık katkılarıyla Anadolu’ya renk katan, bölgemizin en eski uluslarından olup, katli vaciptir denilerek yurtları yakılmış, eski çağların bile tanık olmadığı bir vahşetle toptan sürgüne mecbur edilerek, 1,5 milyon insanı katledilmiştir; sürgünde ayakları telef olan uygar insanlar, Aziz Paşadan ayakkabı talep edince, Rahat yürüsünler diye bunlara ayakkabı giydirin diyerek verdiği emirle, ayaklarına at nalı çakılmıştır. Aç çocuklara, yüksekten sarkıtılmış ipe bağlı ekmekle, tavşan kaç tazı tut oyunu oynayarak işkence yapan, su içerken yılan bile dokunmaz erdemini ayaklar altına alarak, susuzluktan yerdeki su birikintisine yüzü koyun uzanıp su içen insanları topluca kurşuna dizen bir vahşet yaşanmıştır. Dünya kamuoyunca tüm çirkefliğiyle bilinen bu katliamın Osmanlı sorumluluğunda olmasına karşın, TC. dahi bu kirli mirası reddetmeye yanaşmamış, Osmanlıyı savunmuştur; Maktulleri, katil ilan ederek saldırıya geçmiştir. Gerçekler sürekli inkar edilerek, yadsımaya dayalı bir düşünce sistematiği kurulmuştur. Resmi tarih diye ünlenen tezler, inkarların tarihi olarak topluma dayatılmıştır.

19. yy sonlarından başlayarak, Katolik ve Gregoryan (Ortodoks) diyerek birbirlerine kırdırılan, tenkil ve sürgünlerle, mal mülklerine el konularak baskı altında tutulan Ermenilere yönelik soy kırımı, I Dünya savaşının, malum bol bahaneleri altında girişilmiştir (24 Nisan 1915). Savaş sırasında, önce Ermeni gençlerinin Askere alınarak silahsız bırakılması ve ardından toplu tasfiyelerin yapılması, geride kalan Ermeni halkının Tenkil ve sürgünlerine geçilmesi. Bu konuda talimatların dakik bir biçimde, en yetkili resmi merciler tarafından istenip, izlenmesi.

O dönemin Sadrazamı (Başbakanı) Talat Paşanın, başından itibaren olayları, dikkatlice takibi, emirler vermesi, istatistik tutması (iskan edecekleri yerde dahi nüfusa göre oranlarının %5 geçmeyecek düzeyde tutulmaları talimatları da dahil) ve bunun en ince ayrıntısına kadar yazılı özel notlarla tescili, Ermenilere reva görülen her şeyin, planlı bir tarzda icra edildiğini göstermeye yeterlidir (Ermeni tehciriyle ilgili Talat Paşanın tutanakları için bkz. Murat Bardakçı, Hürriyet gazetesi,…yayınlanan dizi) Bu, Ermenilere ilişkin, adına ne konulursa konulsun, yapılacak olanların önceden planlanmış eylemler olduğunu gösterir.

Bundan sonra, sonuçlara bakılarak, yapılanlara verilecek ad, tanımlamaya geçilir.
1915, Osmanlı Devleti tarafından, Ermeni, Asuri-Süryani, Rum gibi Doğu’nun yerleşik bütün Hıristiyan halklarını kendi topraklarından çıkarmak, azaltmak, yok etmek için düşünülmüş, bu coğrafyayı her bakımdan Türkleştirerek ulus devletin önündeki engelleri “temizlemeyi” hedefleyen, uzun vadeli planlanmış, acımasızca da uygulanmış olan çağın en kapsamlı bir “etnik temizlik harekatı”dır, bir SOYKIRIM’dır.

Tehcir sadece bir bahanedir, Bu, Almanya’da Yahudileri evden çıkarmak icin de uygulanmıştır. Yahudi’lere, siz gaz odasına gidiyorsunuz diye durum açıkça söylenmemiş ve evleri yağmalanmadan bunlar sanki geri gelecekmiş imajı verilmiştir. 
Ermeniler’in evleri ise hemen yağma edilmistir, fark budur. Ama yerlerinde koparmak icin göç, emniyet,savaş gibi bahaneler uydurulmuştur. 
Yahudiler getolardan toplanmış, Ermeniler ise köy ve şehirlerinden toplanmıştır. 

Tehcir-Soykırım, Anadolu’nun gayri Müslüm unsurlarından arınması için kullanılan bir araçtan baska bir şey değildir. Bu eylemi Teskilat-i Mahsusa adina organize eden, Bahaddin Sakir Adana murahhasi Cemal Beye 25 Subat 1915te yazdığı bir mektupta söyle der; “Cemiyet vatanı bu melun kavmin (Ermenilerin) ihtizasindan kurturmaya dâi hazirdir. Osmanli tarihine sürülecek lekenin mesuliyetini düsulhamiyetine almaya karar vermistir”. Amaç soğukkanlı bir bilinçle Anadoluyu Hiristiyan unsurlarindan arındırarak bir Türk devleti kurmaktır.
Böylesine planlı ve en ince ayrıntısına kadar takip edilmiş ve bir etnik topluluğa yönelen, sonuçta en iyimser tahminlerle, el yazması tutanaklardaki rakamlarla bir milyon üzerinde Ermenin ölümüne yol açan, kimi şehirlerde nüfusu yüz binlerden sıfıra indiren, çoluk çocuk on binlerce canın etnik yapısını değiştirmek için farklı etnik toplumlara dağıtan, topraklara el koyan, binalarını yıkan, her türden maddi ve canlı servetine el koyup katleden girişimlere, soy kırımından başka bir ad verilemeyeceği görülür.
Ermeni soykırımı olmamışsa, Yahudi soykırımı da olmamıştır ve bunun mantıksal bir ürünü olarak, bugünkü Cihatçıların eylemlerinde haklı oldukları sonucu çıkmaktadır!
Son yıllarda El Kaide, IŞİD, El Nusra ile Selefi ve Müslüman Kardeşler örgütleri aynı tekçi soykırımcı zihniyeti devam ettirerek, farklı din ve halklara karşı soykırım yapmaya çalışmaktadırlar. Türkiye desteğinde ki bu örgütler, insanlık dışı yöntemlerle, estirdikleri terörle Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmişlerdir. Bu örgütler, Ermeni,Asuri soykırımına, kalınan yerden devam etmektedirler.
Ermeni Soykırımı’ndan, şimdiki Jihatçılara uzanan zihniyetle hesaplaşmadan, kirli tarihle yüzleşmeden, ”tekçiliği’ bırakmadan, ırkçı şöven düşmanlık atmosferinden, Müslüman olmayanlara karşı kin ve nefret söyleminden kurtulamadan, sorun çözülemez.

Bu bir soykırımdır!

CİWAN KURKEN A.
Hanna Hekimyan

2. paragraftan sonra okumayi biraktim. Daha 2. paragrafa kadar siraladiklarinizin gercekci ve tutarli bir yani yok. Sadece bu iki paragrafi aciklayip yanlis tavrinizi gostermek istiyorum.

Turkiyenin benimsedigi: Tek devlet, tek millet den kasit azinliklari yok etmek degil, herkesin ayni milletden mis gibi kardesce insanca yasamasidir. Nasilki roman lar, ermeniler, kurtler belli haklara sahipse, demokrasiyi yasayabiliyorlarsa suanda, sizin yaptiginiz aciklamalar sacmaligin daniskasidir. Sizin gibilerin amaclari kendi devlet ve butunlugunu olusturmak oldugu icin samimiyetsiz ithamlarinizda bir sure sonra migde agrisi yapmaya basliyor.

Ermeni olaylarini gundeme getirmek size prim verir, cunku Turklere her yerden darbe vurmaya meyillsiniz ancak tarihi arastiran sizin ithamlarinizin ve ermenilerinde samimiyetsizligini gosterir. Ermeni olaylarinda Osmanli ermenileri korumus, bu yuzden surgun karari almistir, aksi durumda butun ermenilerin savasta kaybedilecegini sen benden iyi biliyorsun. Ermeni soykirimi ile ilgili tarihsel gerceklere bu konudan ulasabilirsiniz: http://tr.wikipedia.org/wiki/Ermeni_K%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1 sizde okuyun ogrenmis olursunuz.

Paragrafin yarisini zaten anlamadim, suslu laflar kurunce insanlar akilli oldugunu saniyor ama tek yaptigin bir planin usagi, oyuncagi olmak. Senin gibiler cok, bitmez kolay kolay.

Size yapilan bir haksizlik varsa bunu camur atarak degil yada bir milleti zan altinda birakarak yapmayin. Gercek neyse onu yazin, belki o zaman size hak verip yaninizda yer aliriz.

Mustafa kemal ölmeden 1937 yapılan.sizin gözünüzde mücadele bizim gözümüzde katliam neyi aklamaya çalışıyorsunuz bugün hdp önerge veriyor dersimde katliam yapıldı diye chp nerdeyse erdoğan yaptı diyecek ki diyor zaten ahmaklar bügün devlet pkk ya darbe vuruyor ama kemal k oğlundan biz birkere terörü lanetleyen söz duymadık çözüm bizde demekten başka hiç bir halt bildiği yok.şimdi sizin m kemali aklama çabalarınız hiçbişeye yaramaz dersimde bir katliam yapılmıştır kalkıpta bunu aklamaya çalışmayın ben idda ediyorum bu katliam 1937 değilde 1938 de olsaydı aiz burada başlardınız m kemal ölmüştü ismetin işi o diye burda arkadaş demişki m kemal senin dinini elindenmi aldı ya bırak Allah aşkına kuran kerini yasaklamak ezanı türkçeleştirmek insanlara zorla şapka dayatmak nedir alimleri istiklal mahkemelerinde asmak bu dine savaş açmaktan başka neydi camileri ahıra çevirmek de neydi islamı yaymakmıydı ondan sonra kendinizi avutursunuz ölürken aleyküm selam demiş tabiya hatta azrail tebrik bile etmiş yaptıklarından dolayı sen ne diyorsun siz adına ne derseniz diyin dersimde bir katliam yapıldı bunu ne siz nede yalancı yazarlarınız asla değiştiriemez ne hikmetse çorumdaki katliamda yine chp maraştaki katliamda yine chp sivastaki olaylarda ise shp bu ölümlerde hep ne hikmetse ataturkçü zihniyet vardı bu kara leke size damga yedirmiştir boşuna çabalamayın orası nazi burası polonya yemiyorlar be kardeş….yırtınmayın bu saatten sonra…dersim katliamı =chp artık hangisi diyorsanız ismetmi kemal paşamı….

Şunuda söylemekte fayda var o Ataturk düşmanlığı değil be kardeş o nedir biliyormusun insanların elinden sevme hakkını gasp edip yıllarca m kemali insanlara zorla sevdirmenin aciz bedeli bu malesef siz bunu yaşıyorsunuz kimse zorla sevmek zorunda değil ama siz kalkıp nerdeyse 70 yıkdır bu insanlara m kemali seveceksin başka yolun yok a getirisen insanlarda artık bu bıkkınlığı bu iatemsizliği bir şekilde yansıtıcak kimse ataturkunuze düşman değil ama zorlada sevdiremessinki ben şahsen sevmiyorum ama bana okulda bu insanı sevmem için söyletilen şiir ve şarkıları unutmuş değilim o benim atam değil ve şunuda söyluyorum o olmasaydı biz yine var olurduk.çünkü ben türk oğlu türküm ve Elahmdülillah müslümanım….

ermeniler konusunda fazla bilgim yok bilmeyede gerek yok klasik şeyler ,topraktaki ermeni nufusu zaten 1’5 milyon yok bu sayı’nin dedikodusunu anlamadim ben katledilcek hic ölu yok demem ama 100 bin civarinda göc sirasinda ölu var diyen tarihcilerin yazisini okumustum. Herseyi gec bu iddalarda ermeni isyanlarndan katliamdan kalan turk ölüm lerin kanitlarin sunu buyuk yaziyim SEHİTLERİN MEZARLARİ ad soyad olarak kanitlarini biliyorum. Ermenilerin ruslarla fransizlarla is birliklerini, soykirim katliam soru isaretinin sebebini turkiyeden tazminat almakmi acaba diye dedikodularini gecmisten planlanan bi dedikodu oldugunu ortada bi olü sayisi varsa savas kosullari isyan bastirma kosullari olabilcegi bunun yaninda ermenilerin turklere zulm ettigi ermenilerin azarbeycan katliami yapmalarini isgallerini gecmistede turkiye icinde basta trabzon sivas bitlis olmak uzere 1980 den bu yana 23 ilimizde ermeni isyanlarinin ciktigini . 1915 in goc kanunun neden ciktigni ? ermeni asala orgutu pkk nin katliamlarini soylemiyorum bile keske ermeniler arsivlerinin incelenmesine izin versede bu konuya bi netice getirilse .Mustafa kemal ataturkun basarisi butun dunyaya duyulmus iyi bir asker iyi bir onder iyi bir reisi cumhurdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.