Kategoriler
Güncel Haberler Türkiye üzerine

Deniz Feneri Yolsuzluğunda Gözaltılar

2008 yılında Almanya’da Deniz Feneri e.V. Derneği’ne yönelik başlatılan soruşturmanın Türkiye ayağına dönük ilk gözaltılar bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emriyle yapılmış bulunuyor.

Aralarında RTÜK üyesi Zahid Akman ve Kanal 7 yöneticilerinin de bulunduğu bir çok kişi gözaltına alındı.

Dernek, Almanya ve Türkiye’de bir çok yardımsever insanın parasını çeşitli yöntemlerle Kanal 7 televiyonunun bağlı bulunduğu bazı şirketlere aktarmakla suçlanıyor. Bu şekilde milyonlarca euro’nun sahte belgelerle ihtiyaç sahibi insanlara verilmiş gibi gösterilip buharlaştırıldığı iddia ediliyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gözaltılara ilişkin yaptığı açıklamada “geç kalınmış bir adımdır” değerlendirmesinde bulundu. Kılıçdaroğlu, Genel Başkan olmadan önce Almanya’da yürütülen Deniz Feneri e.V. Derneği davasının birçok duruşmasına katıldığını sözlerine ekledi.

Sürecin bundan sonra ne şekilde işleyeceği soruşturmanın gizliliği ilkesi hasebiyle sadece Savcılık tarafından bilinmektedir.

Kuşkusuz bundan sonra ki günlerde bu dava gündem de oldukça fazla yer tutacaktır.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.