Küçük Evleri Daha Büyük Gösterecek İpuçları 4

Çoğumuz ilk ev alırken büyük olmasına, çevresine, semtine pek önem vermeyiz. Çünkü aklımızda kiracılıktan kurtulmak vardır. Küçük eve sahip olan kişiler basit hileler ile evlerini daha geniş gösterebilirler.

Bazı kişiler için küçük evler derli toplu, sevimli gibi görünse de bazı kişiler için alan darlığı başlı başına bir sorundur. Evin küçük, alanın dar ve dekorasyonun evi daha da daraltması ev içerisinde yaşayanlar için ciddi bir problemdir. Evimiz uyduğumuz yer, sıcak yuvamız, en mutlu olduğumuz yerdir. Bu yüzden evimizi küçük dokunuşlar ile daha mutlu bir şekilde yaşayabileceğimiz alanlara çevirmemiz gerekir. Eşya çok, alan dar ise ev düzenleme hilelerine ihtiyaç vardır. Küçük evleri daha büyük gösterecek ipuçları;

Evde Açık Renk Hakim Olsun

Küçük eve sahip olan kişilerin ilk yapması gereken tüm evin duvarlarını açık renge boyamaktır. açık renkli duvarlar daha geniş bir görünüm yaratmaktadır. Ayrıca evde seçtiğiniz mobilyaların da açık renkte olmasına özen gösterin. Beyaz renk iyi bir tercih olabilir. Çok fazla renkleri karıştırmadan ton olarak yakın renkleri evinizde uyumlu olarak kullanmaya özen gösterin. Küçük dekorasyon aksesuarlarını renkli olarak kullanabilirsiniz. ama aksesuarlarda çok fazla büyük parçalar seçmemeye özen gösteriniz.

Evde Açık Renk Hakim Olsun

Eve Uygun Mobilyalar Kullanın

Evinize uygun mobilya seçimi yapmak önemli bir noktadır. Küçük bir eve büyük koltuklar, büyük dolaplar, büyük masalar koymak evi iyice sıkışık gösterecektir. Bu yüzden evinizin küçük olduğunu unutmadan küçük mobilyalar seçin. Böylece hem alanı verimli kullanırsınız hem de daha ferah bir ev görünümü ortaya çıkacaktır. Ayrıca aldığınız halı ve perdelere de dikkat edin. Perdelerin güneşlik olanlarını çok fazla koyu tonlar seçmek yerine beyaz renklerde seçin. Üstü için ise çok süslü, abartılı modeller seçmeyin. Gerekirse sadece store perde kullanın. Böylece eviniz daha derli toplu görünecektir.

Eve Uygun Mobilyalar Kullanın

Evinizde Mutlaka Ayna Kullanın

Küçük alanları daha derin ve büyük göstermek için en büyük kurtarıcılardan biri olan aynaları evinizde istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Örneğin yatak odası, salon veya ev girişine büyük aynalar yerleştirebilirsiniz. Ayna görüntüyü yansıtır ve derinleştirir. Bu da evde daha geniş bir alan izlenimi yaratmaktadır. Boy aynaları yerine enine doğru uzun ve orta incelikte olanları seçebilirsiniz.

Evinizde Mutlaka Ayna Kullanın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.