Az Sermaye İle Kurabileceğiniz  Karlı İş Fikirleri 5

Günümüzde çoğu kişi özel sektörde çalışmak yerine kendi işini kurmayı daha avantajlı buluyor. Fakat düşük sermaye ile sıfırdan yeni bir iş kurmak her sektörde maalesef geçerli olmuyor. Sizler için düşük sermaye ile açabileceğiniz iyi para kazandıran iş fikirlerini derledik.
Günümüz Türkiye’sinde özel sektörde çalışmak ister kalifiye olun ister olmayın deyim yerinde ise kölelikten başka bir şey değil. Sabah 8 akşam 5 olarak her gün çalışmak buna rağmen kıt kanaat geçinmek, üstüne hiçbir sosyal hayatın kalmaması, her gün yüklü işler yapmak oturup düşündüğümüzde sadece ilerde emekli olduğumuzda mutlu yaşamak için. 3 kuruş emekli parası için bir ömrümüzü başkalarına çalışıp kazandırarak geçiriyoruz. Bazı kişiler artık başkasına çalışıp onu zengin etmek yerine kendi işini kurup para kazanmayı ve kendi kurallarına bağlı olmayı tercih ediyor. Durum böyle olunca da düşük sermaye ile kurulabilen iş fikirlerine rağbet artıyor. Az sermaye ile kurabileceğiniz iş fikirleri;

Solucan Gübresi Üretimi

Son zamanlarda oldukça rağbet gören solucan gübresi üretmek ve bunun satışını yapmak ayda 15-20 bin civarında para kazanmanızı mümkün kılıyor. Solucan gübresi üretimi yapmak için ilk olarak 100 metrekarelik bir kapalı alana ihtiyacınız vardır. Bu kapalı alan solucanların güneş ile doğrudan temas halinde olmasını engellemek içindir. Bu kapalı alan içerisinde üretim havuzlarınız kurulacak. Yerden yüksek kasalar içerisinde solucan gübresi üretimi yapabilirsiniz. Eğer en az 100 metrekarelik kapalı bir alanınız var ve 15-20 bin sermayeniz var ise solucan gübresi işine girmek size çok kazanç getirecektir.

Solucan Gübresi Üretimi

Çiğköfteci Açmak

Bayilik alınabilecek yiyecek satışı hizmetinde en ucuza mal olan iş çiğköftesi dükkanı açmaktır. Türkiye’de çiğköfte sıkça tüketilen yiyecekler arasında yer almaktadır. Ünlü ve sevilen markalar 10-15 bin TL karşılığında bayilik vermektedir. İhtiyacınız olan bir dükkan kiralamak ve bir bayi ile anlaşmak olacaktır. Düşük sermaye ile ayda kazancınızı katlayabilir ve masrafınızı çıkartabilirsiniz.

Çiğköfteci Açmak

İnternet Sitesi Açmak

İnsanlara faydalı bir internet sitesi günlük trafiği arttırıp sizin de reklamlardan para kazanmanızı sağlayacaktır. Bir haber sitesi, blog veya benzeri bir site için en fazla 300-400 tl maliyet harcarsınız. Bu parada domain ve host satın almak için kullanılır. Sitenize her gün belli kelime sayısında ilgi çekici içerikler girip popüler bir hale getirebilirsiniz. Bunun için zaman ve emek harcamanız gerekir.

İnternet Sitesi Açmak

Ayakkabı, Çanta ve Giyim Satışı Yapmak

Toptan düşük sermaye ile herkesin alabileceği fiyatlarda ayakkabı, çanta ve giyim satışı yaparak her ay hatırı sayılır bir kazanç sağlayabilirsiniz. Bir yer tutup ucuza mal ettiğiniz ayakkabı, çanta veya giyim ürünlerini üstüne karınızı ekleyerek satıp düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. 25-30 bin TL sermaye ile toptan çanta veya ayakkabı alıp daha sonra kendi karınızı ekleyerek satıp kendi işinizi kurabilirsiniz.

Ayakkabı, Çanta ve Giyim Satışı Yapmak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.