Kategoriler
Amo-Seo-PR

Daha fazla hit almanın yolları

Web sitemize nasıl daha fazla ziyaretçi çekeriz? Web sitemizin günlük hitini nasıl arttırabiliriz? Maddeler halinde bakalım:

1) İçerik : İçerik ; sitemize gelecek olan ziyaretçi sayısını etkileyen en önemli faktördür. Her zaman en iyi ; en çok talep görebilecek içeriği seçin ve sitenize ekleyin. Ziyaretçiler içeriğini beğenirse mutlaka ilerleyen zamanlarda sitenize tekrar uğrayacaklardır.
2) Sosyalleşin : Bir site sahibinin kişisel olarak yapması gereken en önemli şeylerden birisi de sosyalleşmektir. Bu yüzden diğer web bloglarını ziyaret edin ; onlarla iletişime geçin . Bu konuda sosyal ağlardan faydalanın.
Ek : İnternette sosyalleşmek ile ilgili makaleme göz atınız.
3) Webmaster Forumları : Mutlaka webmaster forumlarında iyi bir profiliniz olsun. Oralarda bulunan “Sitenizi tanıtın” türü bölümlerde sitenizi tanıtan bir yazı ile birlikte sitenize bağlantı verin.
4) Spamdan uzak durun! : Spam yaparak sitenizi milletin gözüne sokmayı bırakın artık ! Spam mailler eskiden iyi bir reklam çeşidi sayılabilirdi fakat artık mail güvenlik sistemleri  attığınız spam mailleri Junk ‘ a gönderecek kadar akla sahipler. Açıkçası spam mailin devri kapanmış durumda.
5) Gündemi yoklayın! : Sürekli gündemden haberdar olun ve en çok aranabilecek sözcükleri kestirin. Hemen o anahtar sözcüğün de içinde geçtiği iyi bir içerik ekleyin ve ziyaretçilerin arama motorlarından sizin sitenize akın akın geldiklerini görün.
6) Ziyaretçilere de rol verin! : Ziyaretçilerinize de sitenizde önemli roller yükleyin. Onların da sitenin içeriğine yardımcı olmalarına yardımcı olun ; anketler düzenleyin. Boş boş durmalarını engelleyin!
7) Kendinizi geliştirin : Kültürel etkinliklere katılın , kitap okuyun , film izleyin (gidin sinemada izleyin demiyorum ; özentilik etmeyin . Evde de film izleniyor.) Sonra bu etkinliklerinizle ilgili sitenize incelemeler yazarak ziyaretçi çekmeye çalışın.
 Yardımcı olun! : Yardıma ihtiyaç duyan her internet kullanıcısına elinizden geldiğince yardımcı olun. Onların işlerini gördükten sonra verdiğiniz site linkinizi asla unutmayacak ; sitenizi belirli aralıklara ziyaret edeceklerdir.
9) Anlaşılır olun! : Yazılarınızı orta seviye bir kesime göre yazın. Ne yalnızca uzmanlar anlayabilsin ne de 5 yaşında bir çocuğa göre yazılar yazın. Kısacası yazıların kıvamını iyi ayarlayın.
10) İyi bir sunucuda barının! : Kaliteli bir sunucuda barınmak herkes ister fakat kaliteye göre fiyat da değişiklik gösteriyor. İyi bir siteye günün her saati hızlı bir şekilde ulaşılmalıdır. Bir sitede çok fazla kesinti oluyorsa ; ziyaretçiler sitenize ulaşamadıklarında bir daha o siteye bayıla bayıla girmezler.
 

“Daha fazla hit almanın yolları” için bir yanıt

teknik cok seylerden anlamiyorum lakin ; bir seyler de yapmaya calisiyorum pc,de
örnegin; iki yil icinde 8 bini askin ziyaretcinin edebiyat portalimi 500 e yakin yorumlari ile ziyaret ettigini su an görebiliyorum
böylesi degerli birlgiler kulagima küpe! uygulayarak yapmaya calisanlardanim.

tsk..ederim makaleci kardesim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.