Web sitemize nasıl daha fazla ziyaretçi çekeriz? Web sitemizin günlük hitini nasıl arttırabiliriz? Maddeler halinde bakalım:

1) İçerik : İçerik ; sitemize gelecek olan ziyaretçi sayısını etkileyen en önemli faktördür. Her zaman en iyi ; en çok talep görebilecek içeriği seçin ve sitenize ekleyin. Ziyaretçiler içeriğini beğenirse mutlaka ilerleyen zamanlarda sitenize tekrar uğrayacaklardır.
2) Sosyalleşin : Bir site sahibinin kişisel olarak yapması gereken en önemli şeylerden birisi de sosyalleşmektir. Bu yüzden diğer web bloglarını ziyaret edin ; onlarla iletişime geçin . Bu konuda sosyal ağlardan faydalanın.
Ek : İnternette sosyalleşmek ile ilgili makaleme göz atınız.
3) Webmaster Forumları : Mutlaka webmaster forumlarında iyi bir profiliniz olsun. Oralarda bulunan “Sitenizi tanıtın” türü bölümlerde sitenizi tanıtan bir yazı ile birlikte sitenize bağlantı verin.
4) Spamdan uzak durun! : Spam yaparak sitenizi milletin gözüne sokmayı bırakın artık ! Spam mailler eskiden iyi bir reklam çeşidi sayılabilirdi fakat artık mail güvenlik sistemleri  attığınız spam mailleri Junk ‘ a gönderecek kadar akla sahipler. Açıkçası spam mailin devri kapanmış durumda.
5) Gündemi yoklayın! : Sürekli gündemden haberdar olun ve en çok aranabilecek sözcükleri kestirin. Hemen o anahtar sözcüğün de içinde geçtiği iyi bir içerik ekleyin ve ziyaretçilerin arama motorlarından sizin sitenize akın akın geldiklerini görün.
6) Ziyaretçilere de rol verin! : Ziyaretçilerinize de sitenizde önemli roller yükleyin. Onların da sitenin içeriğine yardımcı olmalarına yardımcı olun ; anketler düzenleyin. Boş boş durmalarını engelleyin!
7) Kendinizi geliştirin : Kültürel etkinliklere katılın , kitap okuyun , film izleyin (gidin sinemada izleyin demiyorum ; özentilik etmeyin . Evde de film izleniyor.) Sonra bu etkinliklerinizle ilgili sitenize incelemeler yazarak ziyaretçi çekmeye çalışın.
 Yardımcı olun! : Yardıma ihtiyaç duyan her internet kullanıcısına elinizden geldiğince yardımcı olun. Onların işlerini gördükten sonra verdiğiniz site linkinizi asla unutmayacak ; sitenizi belirli aralıklara ziyaret edeceklerdir.
9) Anlaşılır olun! : Yazılarınızı orta seviye bir kesime göre yazın. Ne yalnızca uzmanlar anlayabilsin ne de 5 yaşında bir çocuğa göre yazılar yazın. Kısacası yazıların kıvamını iyi ayarlayın.
10) İyi bir sunucuda barının! : Kaliteli bir sunucuda barınmak herkes ister fakat kaliteye göre fiyat da değişiklik gösteriyor. İyi bir siteye günün her saati hızlı bir şekilde ulaşılmalıdır. Bir sitede çok fazla kesinti oluyorsa ; ziyaretçiler sitenize ulaşamadıklarında bir daha o siteye bayıla bayıla girmezler.
 

1 YORUM

  1. teknik cok seylerden anlamiyorum lakin ; bir seyler de yapmaya calisiyorum pc,de
    örnegin; iki yil icinde 8 bini askin ziyaretcinin edebiyat portalimi 500 e yakin yorumlari ile ziyaret ettigini su an görebiliyorum
    böylesi degerli birlgiler kulagima küpe! uygulayarak yapmaya calisanlardanim.

    tsk..ederim makaleci kardesim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.