Kategoriler
Şuan Düşündüklerim

Claudia Roth Sen Kimsin?


Gezi olayları malüm dünya ve ülkemizde gündümin 1 numaralı maddesi yaklaşık 10 gündür. Fakat bu olaylar sırasında çok fazla buda ney, bunlara ne alaka, sen kimsin? diyebileceğimiz anlar oldu bunlardan biri de Claudia Roth.

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Claudia Roth sen hangi dünya örgütüne üyesin, hangi amaçla olaylarda Türkiye’ye gelip gezi parkına girmeye çalışıp polisle tartışıyorsun?

Frankfurt occupy olaylarında neden kendi insanının yanında yer almadında bu olaylarda üklemize gelip bu olayları kışkırtmaya çalıştın. Hangi güçler sana ne vaat etti ? Ne verdi ? Ajanmısın ? Para mı ? Verdiklerinin 2 katını verelimde ülkeye bir daha asla giriş yapma.

Frankfurt occupy olaylarında bizim siyasetçilerimizden biri meydan lara gidip aynısını yapsa ne dicektin ? ne dicektiniz ?

Claudia Roth denilen maşanın ülke içindeki faliyetlerinin araştırılmasını buradan talep ediyorum.

Claudia Roth hakkında alman medyasıda aslında bizim bu düşüncelerimizden farkılı degil o yazılardan bir kaçı.

– Jenny Repanic: Alman politikacıların demokratik seçilmiş bir başbakana destek çıkması gerekirken Claudia Roth’un anarşistlerin tarafında saf tutması inanılır gibi değil, Almanya’yı rezil etti. Türk polisinin esasında tutuklaması gerekirdi. Roth dış güçlerin Türkiye’deki ispatı.

– Hartmut Kasper: Hangi politik zaruret olabilir ki Claudia Roth’un başkalarının içişlerine karışmasını meşrulaştıracak. Romantizme gerek yok. Erdoğan’ı halk seçti halk seçimle gerekirse indirir. Roth orada umarım protestoculara seçimde yanlışınızı düzeltin telkininde bulunuyordur.

– Gerd Stanhoener: Almanya’daki selde kum torbaları doldurmaktansa, o ülkeyi terk ediyor, bu onun Alman halkına tutumunu gösteriyor.

– Rudi Rentner: Erdoğan Frankfurt occupy’da yer alsa veya Abdullah Gül Stuttgart 21’de halkla birlikte boy gösterse, yer yerinden oynar.

– Christian Lange: Erdoğan’ın hep yabancı güçler Taksim’i tetikliyor demesi demek ki doğruymuş, Claudia Roth maalesef bunun ispatı.

– Florian Ledderbogge: Polisin müdahale edeceğini bilmesine rağmen orada durması bir hesap mı gözetti yoksa aptal mı sorusunu akla getirir.

– Udo Frohnapfel: Gezi’ye gerek yoktu. 01.06.2013’de Frankfurt Blockupy’da neredeydiniz. Polis orada da şiddet gösterdi. Neredeydiniz sayın Roth.

– Mia Mayer: Bizde mi demokrasi çalışıyor, Mollath ile emekliye sorun bakalım, onun da gözü tazyikli su ile çıkmadı mı?

– Franz Kassekert: Neden Roth Alman askerlerini Afganistan’a savaşa gönderiyor peki? Roth hep çelişkili konuşuyor.

– Mirco Cramer: Dua etsin ajan muamelesi görmedi.

– Sinan: Erdogan kesinlikle despot değil. Halk onun yaptığı işleri çok beğeniyor. Üç defa seçimlerden zaferle ayrıldı. Dengesizler her yerde olabilir. Almanya’da bir parkı iki hafta işgal altında tutsak herhalde ne olacağını biz Almanya’dakiler çok iyi biliyoruz.

– Volker Heinrichs: Roth bana da tek bunu cevapla. Seni kim görevlendirdi ve kimden para alıyorsun?

haberci kaynakları : sabah.com.tr

Yazar Yaşar Güner

Bizimkisi Memleket meselesi.

“Claudia Roth Sen Kimsin?” için 2 yanıt

“gehe nach hause, ich hasse dich Claudia Roth” evet..biz almanyada yasarken onlar bize “kara kafali evine git” ya da “türklerden nefret ediyorum” söylenmis ve bizi incitmis söylemleri coktur almanlarin. bende senden nefret ediyorum, evine git diyorum. Gelelim meseleye; Claudia Roth tabagin icindeki yemege düsen bir sinek gibi mide bulandirici. ruh yapisi yoktur cünkü; olsaydi su an Almanya,daki sel felaketinde madur olmus alman halkina yardim ediyor olurdu (oralarda hic görünemdi) oysa obsesif ruhlu Claudia Roth ülkemize gelip illegal eylemlere destek vermeyi uygun görmüstür. sormazlar mi? 8 Türk,ün öldürüldügü davalarda neden yoktun? Yunanistan halkinin hakli protestolerinda neden yoktun? ya da Portekiz, Ispanya,da sabah aksam yedigi ictigi “biber gazi” ile günü gecen hakli halklarin yanlarinda degil de Türkiye? Claudia Roth du bist überhaupt nicht schön!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.