Merhabalar

Başka bir sitede görerek girdiğim bir siteden bahsetmek istiyorum sizlere. Bu site bir haber sitesi. Ama diğer haber sitelerinden farklı bir yönü var; Türkiye’de meydana gelen güzel olayları göstermek. Görsellik ve tasarım sadeliğiyle de göz dolduran bu site bence gerekli bir site.

Neden mi?

Çünkü Türk medyası yıllardır bilinçli ya da bilinçsiz olarak sürekli kötü olayları gösteriyor bizlere. Herhangi bir ilimizin bir mahallesinde arbede çıksa akşam haberlerde olayı izledikten sonra sanıyorsunuz ki o il olduğu gibi ayaklanmış ve devlete isyan etmiş. Halbuki küçük çaplı bir olay ve belki bir arka mahalleden bile hissedilmeyen bir şey.

İşte bu şekilde bizim morallerimizle, psikolojimizle, ruh sağlığımızla oynanıyor yıllardır. Kendi kendime; “Bu ülkede hiç mi güzel bir şey olmuyor arkadaş” demeye başladığım bir zamanda bu siteyle karşılaştım.

Eğitimden sağlığa, teknolojiden ekonomiye, spordan sanata hemen hemen her alanda ülkemizde meydana gelen gelişme ve güzellikleri bizlere yansıtıyor. Boşuna uğraşmayın, bu sitede moral bozucu hiçbir haber yok:)

Sırf moral bulup biraz rahatlamak için ara sıra giriyorum bu siteye. Belki bazıları hükümetin yaptırdığı bir site olarak görebilir. Ne olduğu umrumda değil. Beni rahatlatıyor ya, o yeter bana:)

Reklam yapmamak için sitenin adresini vermiyorum ancak siteyi merak edenler google amcaya sorabilirler:)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here