Merhabalar
Birazdan yazacağım fikir aklıma yeni geldi. Böyle bir uygulama var mıdır yada yapılabilir mi bilmiyorum. Ama aklıma gelmişken yazayım istedim. Belki birine ilham veririm.

Find Me! (Bul Beni!)

Android’in yükselişi sürüyor ve artık bir çok kişide akıllı telefonlar bulunuyor. Akıllı telefon kullanımının artışından istifade edecek uygulamamız, herkesin kişisel özelliklerine en yakın arkadaşı bulmasını sağlayacak bir uygulama. Aklıma geldiği kadarıyla özellikleri şöyle olabilir:

-Öncelikle ücretsiz bir uygulama olsun ki mümkün olduğu kadar çok kişi indirsin.
-Herkes tamamen gerçek özelliklerini uygulamaya kaydetsin. Kız bulmak için yazılmış bir uygulama olmadığı için sahtekarlığa gerek olmasın. Yeni arkadaşlık ve dostluk kapıları açılmasına ön ayak olsun:)
-Amaç sadece çöpçatanlık yapan bir uygulama oluşturmak değil. Ama o işe de yarasın:)
-İçeriğinde bulunan GPS benzeri araç sayesinde birbirine en yakın özelliklere sahip insanların o an nerede olduğunu göstersin:)
-Karşı taraf izin verirse özellikleri birbirine en çok benzeyen kişiler birbirinin numarasını veya msn adresini uygulama sayesinde alabilsin.
-İki taraf da müsait olduğunda uygulama kendiliğinden bir buluşma ayarlayabilsin. En azından aynı mekanda buluştursun:)

Böylece aynı şeyden hoşlanan kişileri bir mekanda buluşturabilir. Belki bu şekilde sanal arkadaşlıklar bir adım öteye taşınarak gerçek arkadaşlığa dönüşebilir.

NOT: Fikir bana ait olsa da bunu benim gerçekleştirme imkanım yok. Eğer bir uygulama geliştiricisiyseniz bu fikre ekleme ve çıkarma yaparak bir uygulama yazabilirsiniz. Telif haklarını size devrediyorum:)

PAYLAS
Önceki İçerikAmy Winehouse evinde ölü bulundu!
Sonraki İçerikBugün Mardin’de 3 şehit daha verdik!
1986 yılında hayata gözlerini açan yazar 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2011 yılı Şubat ayında sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayan yazar şu anda kadroya geçmenin sevincini yaşamaktadır :) Eğitim, Teknoloji, İnternet, Bilgisayar, Sinema ve Genel Kültür alanlarında yazı yazmayı seven yazar bekar olup 0 çocuğu vardır:)

2 YORUMLAR

  1. Cok guzel dusunulmus, eksik tarafi yok gibi, aksine bazi kisimlar gelistirilerek sistem super hale getirileebilir. Ama bu uygulamayida bizim Turkler ticaret kapisi olarak gorecektir, bunun onlemini amak lazim en basta :)

  2. Merhaba bu fikriniz gerçekten çok güzel ama buna benzer uygulamalar günümüzde mevcut yarın sınavım var makalenin ne olduğuna bakacaktım şimdi ne yapıyorum siteniz çok etkileyuici insan başka yerden başka yere çekebiliyor emeğinize sağlık.birde aklıma takılda bu sitenin teması wordpress newmag veya newspaper mi söylerseniz büyük bir merakımı giderirsiniz :-)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here