Google ‘ nin de bloglamaya dair yayınladığı PDF dosyasına uygun bir ipucu listesi oluşturmak istedim. Başlayalım :
 
1) Bloglama Sıklığı : Sayfanızı olabildiğince güncel tutmanız seo açısından gayet önemlidir fakat uzun aralıklarla çok iyi yazılar yazmanız , her gün kötü yazılar yazmanızdan daha iyidir. Yani asıl amacımız ; güncel ve iyi içerik yayınlamaktır.
2) Blogcularla aranızı iyi tutun : Diğer blog tutan internet kullanıcıları ile aranızı iyi tutmanız da sizin için çok iyi olacaktır. Unutmayın ki ; blogcu blogcunun dostudur. Onlarla etkinliklere katılabilir , onlara yardım edebilir ve onlardan yardım isteyebilirsiniz.
3) Etiket sistemi kullanın : “Kategori mi yoksa etiket mi?” sorusunu yanıtlamış da olacağım sanırım. Etiket sistemi her zaman için kategoriye göre daha avantajlıdır. Kategori sayısını en fazla 7 olarak tutup ; daha sonra yazılarınıza göre özelleştirilmiş etiketler kullanmanızı öneririm. Böyle yaptığınızda hem arama motorlarından daha çok ziyaretçi alacaksınız ; hem de sitenize giren kişi içeriğinizi daha kolay görüntüleyecek.
4) Yazıların özgünlüğü : Öncelikle bir yazıyı yazmadan önce ; sizin yazacağınız konuda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol etmek için Google ‘ de aratın. Eğer siz de birebir aynısını yazacaksanız durun! Ancak o konuya yeni bir boyut kazandırabileceğinizi düşünüyorsanız o konuda yazmanız bir sorun teşkil etmeyecektir. Unutmamak gerekir ki ; Google ‘nin en çok önemsediği şeylerden bir tanesi özgün içeriktir.
5) Noktalamaya önem verin : Blogcuların en çok dikkat etmesi gereken yazma konularından biri de noktalamadır. Noktalamaya uymayan ; gayriciddi bir yazı stili olan yazarlar hiçbir zaman okunmaya değer görülmez.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.