Kategoriler
Amo-Seo-PR İnternet Dünyası

Bloglama İpuçları

Google ‘ nin de bloglamaya dair yayınladığı PDF dosyasına uygun bir ipucu listesi oluşturmak istedim. Başlayalım :
 
1) Bloglama Sıklığı : Sayfanızı olabildiğince güncel tutmanız seo açısından gayet önemlidir fakat uzun aralıklarla çok iyi yazılar yazmanız , her gün kötü yazılar yazmanızdan daha iyidir. Yani asıl amacımız ; güncel ve iyi içerik yayınlamaktır.
2) Blogcularla aranızı iyi tutun : Diğer blog tutan internet kullanıcıları ile aranızı iyi tutmanız da sizin için çok iyi olacaktır. Unutmayın ki ; blogcu blogcunun dostudur. Onlarla etkinliklere katılabilir , onlara yardım edebilir ve onlardan yardım isteyebilirsiniz.
3) Etiket sistemi kullanın : “Kategori mi yoksa etiket mi?” sorusunu yanıtlamış da olacağım sanırım. Etiket sistemi her zaman için kategoriye göre daha avantajlıdır. Kategori sayısını en fazla 7 olarak tutup ; daha sonra yazılarınıza göre özelleştirilmiş etiketler kullanmanızı öneririm. Böyle yaptığınızda hem arama motorlarından daha çok ziyaretçi alacaksınız ; hem de sitenize giren kişi içeriğinizi daha kolay görüntüleyecek.
4) Yazıların özgünlüğü : Öncelikle bir yazıyı yazmadan önce ; sizin yazacağınız konuda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol etmek için Google ‘ de aratın. Eğer siz de birebir aynısını yazacaksanız durun! Ancak o konuya yeni bir boyut kazandırabileceğinizi düşünüyorsanız o konuda yazmanız bir sorun teşkil etmeyecektir. Unutmamak gerekir ki ; Google ‘nin en çok önemsediği şeylerden bir tanesi özgün içeriktir.
5) Noktalamaya önem verin : Blogcuların en çok dikkat etmesi gereken yazma konularından biri de noktalamadır. Noktalamaya uymayan ; gayriciddi bir yazı stili olan yazarlar hiçbir zaman okunmaya değer görülmez.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.