Ana Sayfa Biyografi Yazar Aradığımız Sevgi

Aradığımız Sevgi

0

                                                         -SEVGİ-

 

Günümüzde bu  ‘’SEVGİ’’ sanki öyle bir değersiz bir şeymiş gibi görünüyor ki insana bir nefes almak kadar kolay geliyor.

Peki, size soruyorum; sevgi bu kadar mı değersiz?

Uğruna ölümü bile göze aldığınız bu his gerçekten amaçsızca insanı içten içe kahretmeye ve yaşama zevkinin eksilere inmesine mi yol açıyor? Mantıklı olarak düşünürsek;

‘’ Sevgi, bir nedene dayandırılamayan duygudaşlık’’ diye tanımlanan bu hissi neden bir kâğıt ya da bez paçavrası gibi kullanalım ki. Tüm dünyanın bu anlatamadığı gösteremediği ya da biçimlendiremediği bir şeyi iradeli bir şekilde kullanmayı bilmiyoruz.  Bunun tamamen bir inanca bağlı olmadığını düşünen ya da sadece Allahın(c.c) insana verdiği sıradan bir şey olduğunu savunan binlerce hatta milyonlarca insan vardır.

Eğer gerçekten böyle bir şeyi düşünen ya da savunan bir insan varsa çok büyük bir gaflet in içine düşmüş demektir. İnsanı bu denli bir düşünceye iten, tabi ki iyi yaşanmamış bir hayat ya da hayata sadece tekbir yönden bakan bir insandan çıkabilir.

Sevgi her şey demektir.  Sizi hayata bağlayan emellerinize ulaştıran hayatı başka bir ruh hali ile yaşatmaya çalışan Allahın(c.c) bize sonsuza kadar kullanabilmemiz için verdiği hiç bozulmayan ve hayattaki eksiklerimizi bir şekilde dahi olsa gidermeye çalışan müthiş bir mekanizmadır.

Bu mekanizmayı doğru bir şekilde doğru yerlerde kullanabildikten sonra hayatta bize başka hiçbir şeyin veremeyeceği bir zevki verme lütfunda bulunacaktır. O zaman bu lütuf a erişmek için ya da bize verilen bu şeyin doğru yerde ve doğru zamanda kullanılmasını sağlamayı neden görev haline getirmiyoruz ki?

İnsan her şeye o duyguyu hissedebilir, illaki insan olmasına gerek yok. Birçok şeye insan sevgi barındırabilir, Bu bir hayvan, cisim soyut, anlamlı bir şey ya da daha da ileri gidersek okuduğu herhangi bir kelimeye dahi bunu barındırabilir. Beyinin insana bunu hissettirmesi çok basit ama doğru şeye ve doğru zamanda kullandırması çok zor olabiliyor.

Gün geçmiyor ki insanın anlamaya çalıştığı bu duyguya siz ya da başka birileri gereken değeri verebilecek mi?

Önceki İçerik Kwabs – Walk
Sonraki İçerik Bir Varmış Bir Yokmuş
Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.