Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Bir Rezil Ulus israil

“eğer vicdanın rahatsa, bu yazıyı okuma! Yok değilse, senin insanlığına düşen; bir insanın ırkı, dini, dili ne olursa olsun, herkesin “yaşama hakkının, özgürlük hakkının” elinden alınmasına-asla kayıtsız kalma! Bunu hiç değilse sen yapma!”

Hayatta en güzel şey, tevazu sahibi olmaktır! Olayları hoşgörü ve iyimser bir bakış açısıyla görebilmektir! Bunu yapmayı insanlık bilenler, asla canice, vicdansızca, kendilerine karşı savunmasız olanlara karşı asla herhangi bir saldırıda bulunmazlar… Zaten kendi ülkesini savunmaya kalkan bir insan en özgür hakkını, yaşama hakkını kullanıyor demektir… Filistinli, Lübnanlı; daha önceleri Bosnalı, Afganlı cesur insanların yaptığı mücadeleye destek vermemek, sanırım en büyük vicdansızlık olacaktır!

Asla, hiçbir şey yapamıyorum deme! Bunu sakın söyleme… Artık,” coca cola, marlboro, mc donalds, mobil” gibi, herkesçe bilinen ve çok kullanılan ama savaş malzemesine destek olarak üretilen, zevk ürünlerini artık kullanma! Unutma, bir gün sana da bu ürünler “bomba” olarak geri dönebilir! Boykot et! Bunu insanlık için yap… Korkma bu ürünleri kullanmazsanız-ölmezsiniz; işsiz kalırım diye eğer bu ürünlerin işletmelerinde çalışıyorsanız, yarın en çok vicdanı rahatsızlığı sizler çekersiniz… O kurşun sizi bulur!

İsrail, Almanya Nazi lideri Adolf hitlerin “ bir gün tüm Yahudileri öldürmediğim için bana küfredeceksiniz” diyen komutan, bazen söylemlerinde haklı çıkıyor gibi sanki… Ve Atatürk’ün soykırımdan kurtardığı yirmi bin İsrailli insanların vefasını da bugünlerde çok iyi görmekteyiz. Tarih kolaylıkla yanılmıyor işte! Atamızın kesinlikle İsrail Filistin’e saldırabilir ve ülke olarak bunlara kayıtsız kalmamız mümkün değildir demesi, Türk halkına bir vasiyetidir. Bu sadece atamızın değil, Peygamber Efendimizin de din kardeşlerimize ve insan özgürlüğü adına yapılmasının şart olduğunun bir işaretidir!

“Biz, buraya özgürlüğü vermeye geldik” diyen, yalancı İsrail hükümetinin yalanlarına ne kadar daha göz yumacağız! Kendi peygamberlerine bile öldürmeye kalkan bir ulusun yapmacık insanlarına, daha ne kadar tahammül edeceğiz! Sorarım size, İsrail hükümetin orta doğuya yapmış olduğu tek bir güzel uğraş var mı? Bunlar değil mi 1950’den sonra toprak satın alarak Filistin topraklarında genişlemeye çalışan… Korkarım ki aynı uygulamayı ülkemiz toprakları içinde yapıyorlar. Güney doğu Anadolu toprak alıyorlar, kendi insanlarını buraya göç ettirip, ev yapıp, bedava maaş veriyorlar! Bunların hiçbiri sizce tesadüf olabilir mi?

ATATÜRK İSRAİL İÇİN DİYOR Kİ: “Ortadoğu”da bütün bir bölgede çıbanbaşı olacak bir
Yahudi Devleti”nin kurulma aşamasında olduğunu sezinledikten sonra “Filistin’e el sürülemez. Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez. Hz. Muhammed ve
kutsal değerlerin hürmetine İslam”ın mukaddes topraklarının Yahudilerin ve Hıristiyanların nüfuzuna girmesine engel olacağız” M. K. ATATÜRK. 27.07 1937

“Yurtta sulh, cihanda sulh” “Yurtta barış, dünyada barış” manasına gelen bu söz Atatürk tarafından 20 Nisan 1931`de söylenen, evrensel bir barış politikasıdır. Ulus sorunlarının akışkan olduğunu ve birbirlerini etkileyebileceğini, bu nedenle ulusların birbirlerine kayıtsız kalmaması gerektiğini ifade eder.

Unutmayalım, tarih kolaylıkla yalan söylemez! Tarihinizi unutmayın, unutturmayın! Büyük Şair Necip Fazıl Kısakürek’in; “Yahudiler mi dediniz? Onlar, yumurtalarını pişirmek için, Dünyayı ateşe vermekten çekinmezler” sözü bir hakikati ifade etmeye yetiyor!

EMRE ONBEY

not: lütfen yazıda belirtilen adolf hitlerin sözüyle ilgili, hitler hayranı olunduğumuz gibi, onu desteklediğimiz gibi bir sonuç çıkmasın… o sözün sonunda geçen “bazen” kelimesinin anlamının önemi belirtmek isterim… unutmayalım, bizler her zaman atamız gibi dünya barışından yanayız!

Yazar emre_onbey

Bir asi adam o. Kapıları olmayan dünyasının, karanlık girmez odalarında yaşayan. Gizemli, ruhani esaretin en yakın zindanında gezen, basit bir adam. Çocukluğunun oyun hikâyeleriyle yaşadığını sanan küçük bir polyannacı/ biraz pinokyo! Bedelini ödediği tek şey yazdıklarında saklı.

Kendi kalemiyle,” ben asla ispatlama gereği duymam kendimi; olmayan bir şeyi, ispatlamak aptallıktır!” diye hayıflansa da, annesi onu” hüzünlü efe” diye anlatır. Yazarken içinde bulunduğu kimlikse, sadece muammadır!

“neden yazdığımı bilmiyorum, ama şayet bir gün neden yazdığımı anlarsam, işte o gün bu işi bırakırım” diyebilecek kadar da cesurdur… Biz, onun hep yazmasından yanayız! En çok kendi hikâyemizi…

“Bir Rezil Ulus israil” için 2 yanıt

“ bir gün tüm Yahudileri öldürmediğim için bana küfredeceksiniz” Adolf hitler.. sevgili emre notunuz gereksizdi cünkü; normal bakildiginda yaziniz sanki “israile küfür” o notu düsmekle “özür diliyorsunuz” bir anlamda. size-bize ögretilen beynimizin icine enjekte edilen “hitlerin yahudileri yaktigidir” durum bundan ibaret degil(mis) gibi lanse edilen nakarat söylemler bütün dünya siyasetinde kapital güclerce percinlestirilmis ve demokrasinin süslü kilici altinda zorla hitleri “cani” olarak ölümsüzlestirmislerdir.siyonistler nasil amerika usema bin ladin,i yarattiysa yüzyili askin önce planlanan siyonistler israil devletini kurmak ve bu topraklara yahudileri göce zorlamak adina hitleri yaratmislardir. dünyada mevcut bulunan “hitlerin katliamini” anlatan kitaplar birbirlerinin aynisidir gercekleri anlatan kitaplar ise yasaklanmis ve yazarlari al-asagi edilmistir ve icinde bulundugu toplumlardan asimile edilmislerdir. mesela tarih profesörü olan Norman G. Finkelstein size ve okumaya merakli okurlara tavsiye edebilecegim, acilimi (yahudilerin sokirim yalanlari) “Holokost Endüstrisi” ve Roger Garaudy’nin “İsrail Mitler ve Terör” okunasi kitaplardir. en basiti cok degerli ve vicdan sahibi müzisyen Gilad Atzmon,in http://www.redress.cc/zionism/gatzmon20081230 bu yazisi ip uclar veriyor insana. türkcesi: http://www.makaleci.com/biyografi/siyasetci/israil-barbarligi-zalimligin-de-otesinde-5793.html

sairane duyarliligina tsk..ler emrecigim sevgilerimle…

sevgili hocam yorumunuz için sağolun… adolf’un, necip fazıl ustamızın ve atamızın israil ile ilgili sözlerini paylaşmak istedim… başka sitelerde aldofun sözünü yazmamdan dolayı sanki onlara hayranlık besliyormuşu gibi algılanınca bu belirtmek ve netleştirmek istedim… politik yazmaya çalıştım sadece…onun dışında çok fazla ciddiye almadım…(hitlerin yaratıldığını pek inanmıyorum ama tevratta yazan mezopotamya tekrar israiloullarına geçiecek sözünün , yahudiler açısından kudusü kıymetlendirmiştir..e nede olsa anıları var orada…) açıkçası ben bazı profesörlerin kendilerini tanıtmak adına yazdıkları senaryolara inanmıyorum… doğru olanları varsa da…en doğrusu kuranda yazan ayette saklıdır…bir gün tüm yahudiler ortadoğudan temizlenecektir…bunları abd.de, israilde biliyor) neyse boşverelim…bizim ulusumuz barışın en güçlü temsilcisi olmaya devam edecektir…

yüreğine sevgi ve selamlarımı iletirim…tebessümle :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.