Kategoriler
Genel Konular Günlük hayat Kişisel makaleler Toplumsal Konular

Bir Babadan Oğluna…

“bugünlerde içimde tatlı bir heyecan var. Hani ben senin dünyaya merhaba diyeceğini, aileme, yüreğime mutluluk getireceğini biliyorum. Sen her şeyden, kendinden bile habersizsin şu an. Benim sana vereceğim sevgiyle büyüyeceksin ve annenin ve kardeşinin… Hepimiz seni bekliyoruz, sanki karanlık evimize giren yıldız gibi parıltılı, güneş gibi sıcacık teninle doğmanı bekliyoruz. Daha şimdiden çok özledik seni canım oğlum!”

Varlığının mucizesini yaşamak istiyorum. Bana meleklerden çalınma gülüşünle, her şeyi merak eden gözlerinle ve sımsıcak ellerinle geliyorsun. Benim bir parçan olman mıdır seni bu kadar değerli kılan yoksa sevdiğim kadının içinde yaşayışın mı bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey varsa o da daha hayalinle bile bize çok sevinç kattığındır!

Sen artık gel canım oğlum… Bu sıralar biraz hayattan sıkıldım, her şeyden bunaldım. Yürüdüğüm yollar üzerime geliyor gibi, birçok şeyden sıkıldığımı hissediyorum. Şu aralar senin bana ihtiyacının olacağından daha çok ihtiyacım var sana. Şimdi nerdeyim, hangi bilinmeyendeyim inan hiç bilemiyorum. Ama ben senin süt kokulu tenine dokunabileceğim günü hep hayal ediyorum.

Çocuk parkına gidip oyunlar oynamayı, tahterevalliye binmeyi, tuttuğum takımın formasıyla futbol oynamayı bir senle çok istiyorum şu aralar. Sana karşı yenilmeyi, senin yüzündeki gülüşü hiçbir şeye değişmemeyi görmeyi hep hayal ediyorum. Saçların uzadığında berbere gidip kestirmeyi, “ya baba, yinemi” deyişlerini özlüyorum. Hani bana daha hiç “baba” dememişken…

Şu an keyfin nasıl, neler yapıyorsun çok merak ediyorum. Ama annenin karnında güvende olduğunu çok iyi biliyorum. Biliyor musun bir ablan var, seninle oyunlar oynamak için büyümeni bekliyor. Her gün seni soruyor. Anneninse keyfine diyecek yok, her gün seninle yatıp-seninle uyanıyor. Bir güzelleşti ki sorma! Senin gibi bir bebeğin annesi de özel olmalı zaten…

Küçücük ellerinle, burnunla, kulağınla; çırpınan sevimli hareketlerini hayal etmenin, en tarifsiz anlarındayım. Seni kollarıma alıp, gazını çıkartmak, sevmek, okşamak… O kadar çok istiyorum ki aynı yatakta yan yana uyumayı, uyanmayı. En zamansız anlarda ağlamanı, karnın acıktığında huysuzluk etmeni o kadar sabırsızlıkla bekliyorum ki, anlatamam!

Canım oğlum, seninle yapmayı istediğim o kadar çok hayalim var ki, inan sen bile duyunca “artık yeter baba” diyeceksin. İyi ki bu duyguyu yaşattın bana, iyi ki hayalimde sen varsın, benim en güzel parçam…

Doğacağın gün, bende yeniden doğacağım mutlulukla…

Baban… (ailemize yeni katılacak olan kuzenime, dayımın oğluna)

EMRE ONBEY

Yazar emre_onbey

Bir asi adam o. Kapıları olmayan dünyasının, karanlık girmez odalarında yaşayan. Gizemli, ruhani esaretin en yakın zindanında gezen, basit bir adam. Çocukluğunun oyun hikâyeleriyle yaşadığını sanan küçük bir polyannacı/ biraz pinokyo! Bedelini ödediği tek şey yazdıklarında saklı.

Kendi kalemiyle,” ben asla ispatlama gereği duymam kendimi; olmayan bir şeyi, ispatlamak aptallıktır!” diye hayıflansa da, annesi onu” hüzünlü efe” diye anlatır. Yazarken içinde bulunduğu kimlikse, sadece muammadır!

“neden yazdığımı bilmiyorum, ama şayet bir gün neden yazdığımı anlarsam, işte o gün bu işi bırakırım” diyebilecek kadar da cesurdur… Biz, onun hep yazmasından yanayız! En çok kendi hikâyemizi…

“Bir Babadan Oğluna…” için 10 yanıt

eyvallah makaleci dostum yeğenim oluyorda ondan yazdım ama senin istediğinide yazarım. bu “…alıntı…” yorum ne oluyor anlayamadım! lütfen yazılarımın altına ismim yazılsın öyle alıntı deyip, eklenmesi hiç adil değil. zamanımı veriyorum…

hocam benim itirazım yok yayınlansın ama yazının altında ismim yazsın… yazarı olmayan hiç yazı olur mu? ben zaten engelleyemiyorum eserlerin dağılmasını, okunması beni memnun ediyor. ama ismimin olmaması buna kızıyorum.

neyse boşver :)) sen iyi bak yüreğine…

Emrecim yazinin altinda senin ismin var :) Alinti ibaresi yorumlar kisminda, dur senin gonlun hos olsun degiseyim alinti ibaresini :) senden degerlimi yaa :) Ayrica bu sitede yayinlanan yazilari baskalari aldiginda bunu takip ediyoruz, siz eklememisseniz sildiriyoruz. Merak etmeyin yazilariniz lisansli sekilde korunuyor sitemizde..

diger sitede benim tasarimlarimdan birini kullaniyor, sen iste komple kapatayim :):) kendilerine bu konuyu iletip, isminin eklenmesini isteyecegim, en kisa surede eklenecektir :) sevgiyle kal aziz dostum :)

Ya söz konusu sitenin sahibi benim :D
Kuaza ile haşir neşir olduğumdan bu yazıyı deneme amaçlı girdim. Zaten sitem çok yeni kuaza biliyor. Hemen yazının altına isim eklenecektir.
Saygılar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.