Yükselen Burç Nedir? 3

Astroloji, yani diğer adıyla yıldız bilimi aslında uzun yıllardır tartışılıyor çünkü bir bilim dalı olup olmadığı konuşuluyor. Buna rağmen Sümerler zamanından kalma yıldız haritaları günümüzde hala geçreliler. Üstelik uzaydaki gezegen ve yıldız konumları, dünyayı etkiliyorken, astrolojiye inanılmaması pek mantıklı değil.

Dünyadan bakılınca görülen yıldızların konumu, tüm canlıları, özellikle insanları etkiliyor ve bunun için de burçlar kullanılıyor.

Burç nedir?

Bir daire şeklindeki yıldız haritasının, 30 derece açılarla 12’ye bölünmesi burçları ortaya çıkarıyor. 12 oda, 12 takımyıldızı ifade ediyor ve her bir oda da burçların evi anlamına geliyor. Dairenin ortasındaki kesişim noktasında ise dünya yer alır. Doğan kişiler için doğduğu bölge, tarih, saate göre bir yıldız haritası çıkarılır ve kişinin karakteri, zevkleri ve hatta kaderi bu şekilde bilinir.

burçlar

Yükselen Burç nedir?

Daire şeklindeki yıldız haritası 360 dereceye bölünür ve bu dereceler de 12 burç evine bölünür. 12 burç evi, 12 takımyıldızı ifade eder. Ayrıca yörüngelere ekiliptik adı verilir ve üzerinden geçen burç kümesinen de Zodyak denir. Zodyak ilk burç olan Koç’la başlar ve şöyle devam eder: Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık.

Doğum tarihine ve doğum saatine göre, güneşin doğduğu taraafta yer alan ufuk çizgisindeki burç kişinin yükselen burcu olur. Tabii bu oldukça ayrıntılı hesaplamalar ve değişkenlerle hesaplanır. Kişinin karakterini ve yıldızını analiz ederken sadece normal burç yeterli değildir, aynı zamanda yükselen burcunu da bilmek gerekir.

Yükselen burç, özellikle 25 yaşına kadar çok etkilidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.