Ana Sayfa Bilim Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?

Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?

0
Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?
Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?

Nikola Tesla, çağının ilerisinde yaşayan bir dahi. Nikola Tesla sahip olduğu patentlerle de dünyanın en çok patentine sahip olan insanı. Bu patentlerden biri ise Tesla’nın deyişiyle çay tabağı yani bir UFO projesi. Şimdiye kadar ortaya çıkmayan ve Nikola Tesla tarafından icat edilen UFO projesi nedir, gelin görelim.

Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?

Tesla şuan kullandığımız teknolojilerde kullanılan temel elektrik, akım ve uzaktan bağlantı gibi birçok alanın babası olarak görülmektedir. En basitinden evimizde kullandığımız elektriğe küçük kablolarla ve alternatif akım ile ulaşmamızı sağlayan kişi Tesla’dır. Nikola Tesla’nın bilinen buluşları dışında bilim kurgu filmlerinden çıkma ve patenti kayıp birçok icadı da bulunmaktadır.

Tesla’nın bilim kurgu filmlerinden çıkma buluşlardan biri ise UFO yani “çay tabağı” projesidir. Projenin adının “Çay Tabağı” olmasının sebebi ise Tesla’nın tasarımının oldukça çay tabağına benzemesi ve araç havalanırken sanki bir çay tabağını fırlatmışçasına hareket etmesi.

Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?
Nikola Tesla Tarafından İcat Edilen Ufo Nedir?

Verdiğimiz görselde görebildiğiniz gibi aracın tasarımı bildiğimiz kurgu UFO görüntülerine benzemekte. Aracın bu tasarımda olmasının sebebi ise ortasındaki tesla bobini. Aracın tam merkezinde yer alan tesla bobini (düşük akımlarla yüksek enerji çıkartan Tesla tarafından icat edilmiş bir manyetik araç) bir manyetik alan oluşturarak aracın devamlı dönebilmesini sağlamakta.

Tesla bobininin oluşturduğu manyetik akım sayesinde merkeze belli ölçüde uzak olan aracın üç bölgesi çok hızlı bir şekilde dönmeye başlar. Bu enerji ise küçük amperlerle sağlanmasına rağmen araç saniyeler içinde gözden kaybolacak bir hıza ulaşabilir.

“Çay Tabağı” UFO Projesi Neden Hayata Geçmedi?

Nikola Tesla birçok buluşa sahip olmasına rağmen para sıkıntıları çeken bir bilim insanıydı. Yıllarca bir otel odasında çalışmalarını yürüten Tesla o otel odasında bir gün ölü bulundu. Ölü raporunda “Kalp Krizi” tanısı konulmuştu ve Tesla’nın ölü bulunduğu sabah CİA görevlileri olay mahaline gelerek bir kamyon evrağa el koydular. Kamu güvenliği gerekçesiyle el koyulan projelerden biri ise bu UFO projesiydi.

ufo patentinden görüntüler
ufo patentinden görüntüler

Bazı komplo teorilerine göre el koyulan bu proje gibi birçok proje ABD gizli üstlerinde test edilmekte. Bazı projelerinin hayata geçtiği iddiaları bile ortada gezmekte ancak dediğimiz gibi resmi bir bilgiye sahip değiliz. Bu projenin fiziken yapılamamasının bir sebebi ise Tesla hayattayken parasal sorunları nedeniyle bu projeye fiziken başlayamamış. Ancak projenin birçok önemli teorik temelleri oturtulmuştu.

Şuan patentin bir kısmı yayınlanmışken geri kalan kısmı kamu güvenliği nedeniyle hala gizli tutulmakta. Birçok komplo teorisine göre ise Nikola Tesla’nın çoğu patenti devlet sırrı olarak saklanmakta. İleri ki yazılarımızdan birinde halka açık tutulan patentin bir kısmına dayanarak teknik bilgileri de sizlere sunabiliriz.

Bu tarz bilim, uzay temaları altındaki ilginç konuları merak ediyorsanız aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.