Vatan sağolmasın! Çocuklarım olmayacaksa!..

Bir dünya düşünün ve bu dünyanın içerisinde küçük bir ülke. Dünya düzeni, insan aklı, hırsı derken savaşlar oluyor, istekler yapılıyor, sonuç kargaşa. Bu küçük ülkede insanlar çoluk, çocuklarını, ailelerini güvende tutabilmek için asker olur, şehir olur, gazi olur. Sonrada vatan sağolsun!..

Buna tamam, ancak bu ülkede ben yaşıyorsam, çocuklarım benden önce ölmemeli, onlar önce babalarını gömmeli, sonra kendi çocukları için, aileleri için ölmeli. Vatan eğer sağ olacaksa, önce beni, sonra çocuklarımı almalı yanına, benden önce olacaksa sağ olmasın bu vatan, neyleyim kanım canım olmadıktan sonra devletimiş, ülkeimiş. Devleti devlet, ülkeyi ülke yapanda benim canım ailem, canım çocuklarım değilmidir? Nasıl sağ kalacak bu vatan o vakit ?

Ben sağ olduğum sürece, savaş varsa bu savaşa çocuklarımın yerine ben gideceğim, asla onları ateşe göndermeyeceğim. Çünkü onlar toprak olduğunda, demokrasininde, devletinde bir anlamı olmayacak benim için. Nemi olur sonra ?….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.