Kadın hakları 'nda sorun yok! problem eğitimde!

Son dönemde çakma kadın hakları savunucuları türemeye başladı ve özellikle süslü bir kaç cümleyle, kadınlarımızın haklarının olmadığını, yıllardır ezildiğini vurgulayarak adaylıklarını haklı göstermeye çalışıyor, çevresinde bir empati kazanmaya yelteniyor.

Bu dalkavuklardan iğreniyorum artık. Çünkü resmin geneline bakmak yerine sadece herkesin o resim hakkında söylediği yorumları alıp, tekrar o resme bakanlara geri söylüyor. Sonuç kısır bir döngüde dönüp dolaşırken, tek yaptığı, başka bir iş yaparak karnını doyuramayacağından servetine servet katmak..

Resmin geneline bakmak dan kastım, bu ülkede kadın haklarında sorun yok, sorun erkeklerimizin, çocuklarımızın iyi eğitilmemesinden kaynaklanıyor.Siz çocuklarımızı, erkeklerimizi iyi eğitmezseniz, sözde savunduğunuz kadın hakları zaten bir fiyasko olarak geri dönecektir.

Bir toplumun kafa yapısını, yanlışlarını değiştirmek, ağaç yaş iken onu bükmekten geçer. Herşeyden önce kadınlara haklarını verelim diye çığıracağınıza, önce o hakları benimseyecek sağlıklı bireyler yetiştirin. Bu kafa, ancak cahilleri kandırmaya yeter ama malesef artık Türkiyede cahillik dönemi bitmek üzere, sizlerinde modası geçmekte..

Konu biraz karışık gelebilir, ana temam: Siz kadınlara istediğiniz kadar hak verin, o hakları benimseyecek sağlıklı erkek bireyler yetiştirmediğiniz sürece, tek yapacağınız akıntıya karşı kürek çekmek olacaktır. Ve artık onun sesi olacam, bunun sesi olacam diye ayak yapmayın bize..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.