İnsanlık Kumpanyası

0
İnsanlık Kumpanyası

Evet kumandamızın açma tuşuna basıyoruz ve oyun başlıyor. İlk olarak sabah haberleri başrolde adeta ruhumuza yağmur gibi yağarak dışımızı içimizi açıyor. Güne huzurla(!), mutlulukla(!), güvenle(buraya istediğiniz kadar ünlem koyabilirsiniz) başlamamıza yardımcı oluyor. Sonra maalesef zaman su gibi akar ve sabah haberleri sahneden alkışlar içinde çıkar. Sırada onun yerini aratmayan biri çıkar sahneye. O da sahnelerin aranan yüzü, muhteşem performanslar içeren kadın programlarııı. (Alkış)

Bu programlar hafta içlerinin adeta gülen yüzüdür. Kim kime ne demiş, kim kimin yüzüne gülüp arkasından mezarını kazıp bir de üzerine çiçek atıyor, tarz olmak için kaç kavgaya girilmeli, onun kocasını kim öldürmüş, bunun kısmeti nerede ya da hocam oyunda adam öldürmek günah mı?, karım tam olmamış şunu bir düzeltip geri verin konseptli zibilyon eşsiz ve düşündürücü aynı zamanda beyni geliştirici bu programlar günümüze renk katıyor. Bu programların bitişi ile sahnede dev bir boşluk oluşuyor tabi. Ama hiç merak etmeyin sabah içinizi açan haber bültenleri akşam için de sahnede.

Neyse efendim tüm bunlar da bittikten sonra adeta kendinizden geçmenizi sağlayan kardeşim böyle bir oyunculuk hayatımda görmediğim diyeceğiniz diziler sahnenin assolisti olarak yerini alıyor. Kim kime dum duma o onun annesi o bunun babası çıkıyor, fakir kızlar bir anda zengin oluyor. Birisi katil oluyor hapse giriyor sonra hemen çıkıyor o yanlışlıkla hayatının iki bin elli dördüncü gerçeğini öğreniyor ayy yoruldum neyse işte bu tür şeyler. Bunlarda yine sonunu merak ettiğimiz ilginç (!) bir yerde oyunu bitiyor.

Ve KAPANIŞ                                                                                                                     (Bu tiyatro yılın 365 günü siz değerli izle-geçlerimiz için sahne almaktadır.)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.