Kategoriler
Aklımdan geçenler

Bayramınız Bayram ola

25 Aralık christmas bayramı.Christmas bayramı diğer bir tabirle noel bayramı;Bu bayramda hep beraber içki sofraları kuralım ,hindiler keselim ,dansözler yani kopalım.Bir şeyi unuttum birde kırmızı don giyelim onu giymeden olurmu ;tabiki de olmaz.

Aslında christmas yani 25 aralık İsa’nın doğumudur.İsa ki hiç bir fani ile cinsel temasa girmeyen bir anadan doğuyor .Bundan dolayı günahsız dünyaya geldiğini söylerler.

Peki biz soralım kendimize bir peygamberin doğumunda neden bu sapkınlıklar,aşırılıklar.

Acaba İsa nebi olsa idi aynı şekilde davranırlarmıydı?

Birde gelelim müslümana. Müslümana ne oluyorsa o da ayrı bir havada.

Hristiyanlar noel İsa’nın doğumu diye kutluyorlar bozulmuş ,tahrif edilmiş incilleriyle.

Ama müslümanlar o tertemiz Kur’anı okuyup anlamıyorlar mı? İçkinin yasak olduğunu sapkınlıkların ,aşırılıkların ve zinanın haram olduğunu bilmiyorlar mı

Biz yüzyıllarca en güzel taklidi yapmışız .Yanlış anlamayın teknolojik anlamda değil sosyolojik anlamda.Teknolojik anlamda taklit yapsa idik matbaayı 200 yıl sonra almazdık batıdan .

Ama şunu unutuyoruz Yüce peygamber H.Z MUHAMMET hadisinde şöyle buyuruyor;kim ki başka kavme benzemek isterse şüphesiz o benzemek istediği kavimdendir.

Gelin kendinizi kendinize benzetiniz .

“Bayramınız Bayram ola” için bir yanıt

Takipteyim seni yazar arkadasim. Gayet guzel konularda yaziyorsun. ancak bir kac iyi ve yapici elestirim olacak. Oncelikle yazim kurallarini dikkate alman gerek, boylece yazin daha da guzel olacaktir. Nokta ve virgul isaretlerinden sonra herzaman bosluk birakman gerekli. Oncesinde bosluk birakmaman lazim. Bunun haricinde herhangi bir yanlis gormedim. Konu cok guzel, yapici ve elestirel tarafini one cikarmissin. bunun yaninda insanlari bilgilendirmen guzel olmus. Devamini bekliyorum. yakinda daha iyi yazman icin bir mail gonderecegim sana, yazarlik icin aday listemize aliyorum seni, bir sure inceledikten sonra iletisim kuracagiz seninle.

Ellerine saglik cok guzel bir yazi oldu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.