Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi Toplumsal Konular

Azerbaycanda Sel felaketi! Herkes Okusun..

Azerbaycan’da Kur nehrinin gectigi illerde bir sel felaketi yasanmaktatir.. insanlar sular altinda kalmaktadir.. içecek su bile şu anda problemdir. Manevi ve maddi yardımlarınıza ihtiyaç var. İlgilenenler benimle irtibata geçe bilerler.

AZ Telefon: +994 50 755 43 45
TR Telefon: +90 532 595 32 23

Sağduyunuza ve ilginize tesekkür ederim.

http://www.facebook.com/agayarov
http://www.agayarov.info/2010/05/sel-felaketi/

******
Azerbaycan’da aralıksız yağan sağanak yağışlar hayatı felç etti.

Özellikle Kür nehrinin suyunun son 12 saatte 22 santimetre yükselerek taşması nehir kıyısındaki yerleşim yerlerinin sular altında kalmasına neden oldu. Ağcebedi ilçesine bağlı 10 köyde 700’de fazla evi su bastı. Bazı köylere ulaşım sağlanamıyor. Okullar tatil edilmiş durumda. Olağanüstü Hal Bakanlığı’nın bölgeye yardım malzemesi gönderdiği ve oluşan hasarı en aza indirmek için çalışmaların yürütüldüğü bildirildi.

Azerbaycan’ın kuzeyinde bulunan Guba iline bağlı 32 köyle ise toprak kayması nedeniyle karayoluyla ulaşım sağlanamıyor. Köylere helikopterlerle ulaşılırken, yolların da gün sonuna kadar onarılmasına çalışılacağı bildirildi.

http://www.palhaber.com/haber/dunya/orta-asya—kafkaslar/azerbaycan-sele-teslim-1273047589.html

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Azerbaycanda Sel felaketi! Herkes Okusun..” için 6 yanıt

Maddi yardima hic bir gerek yok. Azerbaycan devleti her bir seyi yapiyor tabiiki cumphurbaskani sayin Aliyevin gosterisi ile her tur maddi yardim yapiliyor. Bulunan noktadaki ihtiyaclari Devlet bakanliglari temin ediyor.

maddi yardima ihtiyaci olmayabilir, ancak tel numaralari selin vurdugu koylerden birinin yerlisine ait, cok uzulmustu, hatta agladigini bile ifade etmisti bana, ilk duyanlardan birisiyim, kendisinin bana iletmesiyle, o anki psikoloji ile yardim edilebilecegini dusunmustu arkadas. Onun haricinde devletin gonderdigi gidalarin, sularin yetkililer tarafindan satilmaya calistiginida iletmisti bana..

Azerbaycanda sel faleketi var amma maddi yardima ehtiyac yoktur. Inanmayin. Bunlar firsatcilar. Cumhurbashkani kendisi TV-de konushdu. Ihtiyacimiz yokdur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.