NBA takımlarından Los Angeles Lakers’ın formasını giymiş Amerikalı profesyonel basketbolcu Kobe Bean Bryant 26 Ocak 2020 tarihinde Kaliforniya da yoğun sis nedeniyle düşen helikopterin alev almasıyla, beraberinde ki 13 yaşındaki kızı ile birlikte toplam 9 kişi hayatını kaybetmiştir. NBA tarihinin en iyileri arasında gösterilen yıldız basketbolcunun ölümü dünyada büyük yankı uyandırdı.

  • 90’lar kuşağına basketbolu sevdiren güzel insanlardan biri olan Kobe Bryant ülkemizde sevilen nadir ABD’li sporculardan birisi olma özelliğine sahipti.

  • Türk Hava Yollarının reklam yüzü olan Kobe Bryant bir çok reklamda oynamış ve bu vesileyle bir çok kez ülkemizde bulunmuştur.

  • Black Mamba lakabıyla bilinen Kobe Bryant‘ın Türk halkına karşı olan sevgisine ve Türk halkının acılarına ortak olmasına şahit olduğumuz ender Global sporculardan sadece birisiydi.

  • Somada 301 madencimizin hayatını kaybettiği maden faciasında Türk halkının acısını paylaşan Kobe Bryant‘ın attığı tweet ;

  • Kobe Bryant Galatasaray formasıyla ;

Kobe Bryant’ın Ölümü İle İlgili Kehanetler

Kobe Bryant‘ın ölümüyle birlikte geçmişte ortaya atılan kehanetler tartışılmaya başlandı. Bunlardan birisi ve en önemlisi The Simpsons çizgi filminin 2017 yılında yayınlanan bir bölümünde ünlü basketbolcunun helikopter kazası geçirdiğini konu etmesiydi.

Amerika’da yaşanan ve dünyayı etkileyen 11 Eylül saldırıları, ebola virüsü, Trump’ın ABD Başkanlığı gibi birçok kehanette bulunan dizide yaşanacak olaylar komedi unsuru olarak diziye yerleştiriliyor. Yıllar geçtikçe hepsi birer birer gerçekleşiyor ve bu kadar gizem insanları korkutmaya yetiyor.

  • Şu sıralar Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızlıca yayılan Corona virüsüyle ilgili bölümlerinede rastlayabilirsiniz ;

  • Ortaya çıkan kehanetlerden biriside 2012 yılında atılan ve Kobe Bryant‘ın helikopter kazasında öleceğini belirtten bir tweet ;

 

Sayfamızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.