Özlemek ile ilgili sözler konusunda yeni hazırladığımız özlem sözleri, hasret sözleri ve resimli özlemek ile ilgili sözleri bulabilir, sosyal medyada yada arkadaş çevrenizde kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Özlemek ile ilgili sözler

Özledim tüm kalbimle seni, tarifi mümkün olmayan efsunlu olaylar gibi. Özledim seni. Özgürlüğe susamış bir mahkum gibi…

Bak ağlıyor yıldızlar sırayla, sevda kelebeklerinin kanatları kopuyor ardı ardına. Hasret ağır geliyor artık bu ruha. Galiba sensiz mahkum oluyorum yalnızlığa.

Sen özlemek nedir bilmezsin, ona dayanamazsın yarim. Dayansan bile ben istemem kalpsiz bu adamı beklemeni. Bekleyip ne yapacaksın? Sevme beni, sevme ki gidebileyim! Kötü ben olurum. ‘Bırakıp gitti.’ Dersin herkese ‘ beni bir başıma bırakıp gitti’ diye ağlıyorum dersin.

Her kalan mutlaka çok üzülecek diye bir şey yok lakin her gidenin özlemden delirdiği veya kendini kaybettiği aşikardır.

Çok özlemek usandırır aşkı. Boşver seni sevdiğimi, beni tamamen unut. Gerçi önemsiz bir detaydır senin için. Kendi hayatını yaşa…

Elbet ben seni unutacağım. Hasretten ağır yaralar alsamda bu savaşı kazanacağım. Biliyorum özlemle başa çıkmak hiç kolay olmayacak ama seni ruhumdan söküp atacağım.

Bir pencerenin başında, beni bıraktığın yerde yeni başladığın o aşkın şerefine yazıyorum. Sen ne yaparsan yap ben seni hala çok özlüyorum.

Hasret hançeriyle kalbimde açılmış onlarca yara var. Üstüme üstüme geliyor beni terk ettiğin kabuslar. Hala neden seviyorum ki seni? Özlemim yalnızken bağırır kalabalıkken devam eder yankılar.

Çok özledim. Tıpkı kafeste kş bir kuş gibi gökyüzümü özledim. Ait olduğum gerçekliği özledim. Tenini, kokunu, gözlerini… her şeyinle seni özledim.

Mesela siyah veya beyaz olmak değildi. Asıl mesela gri olmaktaydı. Ayrılık siyahtan, aşk beyazdan gelirdi. Peki ya griler? Aşk ile ayrılığın ortasında ki kirli nokta. Onlar sonsuza kadar özleyecek olanlar.

Nolur sakin olun yıllar. Bana karşı biriktirdiğiniz bu öfkede neyin nesi? Sadece istediğim birazcık zamandı. O bana dönecekse umursamıyorum yaşlanmayı ama nolur sadece onu özleyebileceğim biraz daha zaman verin.

Bekliyor seni ıssız bir kaldırım üzerinde. Yüzüme vuruyor hasret dolu bu yağmurlar. Gelmeyeceğini söyleyen fırtınaları pek dinlediğim söylenemez. Kimse engelleyemez seni sevmemi.

Aşk defterinden koparıyorum sayfaları sıra sıra, arada aklıma geliyorsun özlüyorum. Özlemim benden fazla. İnancımı kaybediyorum galiba aşka.

Beni asla sevmeyeceğini bildiğim halde özlüyorum seni. Biliyorum hakkım yok aşktan bahsetmeye ama nolur dinle bi’ beni. O kadar istiyorum ki ellerinden tutup ‘seni çok seviyorum’ diyebilmeyi.

Yazın ortasında içimde dinmek bilmeyen bir fırtına var. Esiyor senin adının etrafında . Her bahar ektiğimiz güz bahçelerine kar yağıyor. Özlüyorum seni sonbahar hazanında.

Sonsuz zaman diliminde aynı çağa denk geldik. Sevgi nedir bilmeden önce özlemeyi öğrendik.

Tüm özlemimi bir yağmur bulutu içine topladım. Yağdırıcam dünya’nın üzerine, taşıcak okyanuslar benim hasretimle.

Söyle bana toprak ana, o nerde, kiminle, ne yapıyor? Söyle çamurdan oğluna, kimin kollarında, başkasına nasıl kor oluyor? Ama ne yaparsa yapsın gelip bir kere sarılsa affedecek gibiyim çünkü onu çok özlüyorum.

Hasretini kağıtlara yazıyorum. Defterler bitirdim aşkın uğruna. Özlemler birikti çok fazla. Boğulurum ben bu sevda okyanusunda.

Özlüyorum seni. Yüreğimde dilsiz bir feryat var. Dostum oldu bu karanlıklar. İnsanlar içinde tek başımayım, yalnızım. Sensiz kimsesiz, acizim. Ne olur dön geri, yoksa bu adamın pişmanlığına esir bedeni.

Bağırıyorum rüzgara karşı belki bir ihtimal ulaştırır sana özlem dolu haykırışlarımı veya belki kökten fırlar ağaçlar anlatır seni ne kadar özlediğimi.

Resimli Özlemek ile ilgili sözler

Özlem sözleri

Kırık camlarım var. Birazda kasırgalara özenti damlayan gözyaşlarım var. Renkleri kayıp olmuş bir kaç çiçeğim var. Yüreğimde sana doğru durmadan koşan özlemden yamalı bir çok yaram var.

Benden çok kim özler seni? Söyle bana!  Söyle ki söz geçireyim gönlümde senin özleminle durmadan kan ağlayan açık yaraya. Biliyorum boşa avutmak istemiyorsun. Senin kendin demiştin bana ‘beni senden başka kimse bu kadar güzel sevemez’ diye.

Benden geriye dünya için özlem dolu bir beden, senden geriye gözyaşı, isyan, karmaşa ve birazda kül bırakıyorum mütemadiyen.

Sen sevmezsen sevme, ben severim senin yerinede. Korkum yok aşktan yana yeter ki sarılma ben gibi başkasına. Sen sakın özleme ben özlerim senin yerinede.

Çeker giderim kalbimde ki özlemle diğerleri yerinde kalsın. Çok özleyeceğim fakat pes etmek yok çünkü kalbimde sen varsın.

Yokluğuna alıştım diyorum arkadaşlara, yalan söylüyorum. Hala diğer günlerde olduğu gibi takvim tutuyorum ellerimde. Özleyip hasretler biriktiriyorum üst üste koyup. Bi de hala yollara bakıyorum sürekli. Özlüyorum seni.

Hiç benim gibi özlemden ağladın mı? Ardı ardına düştü mü gözyaşların kuru toprağa. İçinde seni boğmak isteyen bir karanlık hissettin mi? Sürüklendin mi rüzgarın önünde kuru bir yaprak gibi…

Dinle okyanusun özlem dolu efsunlu sesini sana neler söylüyor anlamaya çalış! Ya da kapat gözlerini hep yaptığın gibi beni bu karanlık cennete tek başıma bırak…

Dilediğim onca dilek nerede? Niye hala özlüyorum seni? Demek kayan tüm yıldızlar hafif bir palavranın sönüşüydü!

Yüzümde aşkın cenazesi, yüreğimdekiler vazgeçmiş. Asıl mesele bu aklın seni mecbur gibi özlemesi.

Deliler gibi özlesemde asla gel diyemem sana. Ölürümde demem! Soğuk olsada ellerim şikayet edemem, yüz tutmuşlar donmaya. Sessizce ağlarım kimseciklere söyleyemem.

Hasretten yaralı bir kaç kuşa rasladım. Kırk yerden kırmış özlem kanatlarını. Çok sevdiği rüzgarlar uğramamış ona. Esmeyecekmiş bir daha o rüzgarlar onun kanatlarını altında…

Göğsümde derin bir his var. Karadelik gibi parçalar sevgiyi. Ben artık beklemek istemiyorum. Öldürüyor özlemek bu deliyi…

Bırakıp gittiğinden beri yastayım hala. Sen gelene kadar özlemden hastayım. Nolur gel halimden anla.

Yağan bu şiddetli yağmurlar temizlemez ki üzerimize yapışmış bu zifr-i özlemden katranı. Sen bana bakma ağlasamda, sızlasamda kendine göre yaşa her anı.

Gökyüzünde belirir aniden o gül yüzün. Işıldar yıldızlar, parıldar gökyüzüm. Hasrete vurulmuş bu kalp hayal görmeye başlar ve sarar ruhunu hüzün.

Hilal hançerini batırırken göğsüme ben semâda senden bir ize bakındım. Çok özlememe rağmen gelmeyeceksin biliyorum. Arada sırada gönlüm ısınsın diye hayalini yaktım.

Özlüyorum onu, neden sevmedi beni, çok özlediğimden sürekli yad ederim geçmişi.

Yaz ayının ortasında buz gibi kalbim. Koskoca şu yanan bedeni kokuna hasret bırakıp küle döndürdün ya artık ne olursa olsun affedemem seni.

O kadar özledim ki sesin hala kulaklarımda yankılanıyor. O kadar özledim ki söylersen yerini sadece bir kere görmek için aşarım diken dolu yolları, erişirim o çiceğe. Erişirim sana!

İçimde ki tüm aşkla söylüyorum sana. Hoşçakal. Gelmeyen birini bekleyemem artık. Hoşçakal. Gözlerimde ki yaşlar artık başkası için akamaz. Hoşçakal ama içim hala sana karşı özlem dolu sevgilim.

Bileğimde kıramadığım aşk prangaları, özlemin hapsediyor beni bu şehre. Artık merak etmiyorum yarınları, tek çarem odur şayet gelirse.

Bir bahardı, bir sabahtı ve bir ayazdı; beni terk ettiğinde bi’ bahardı. Seni çok özlediğimi fark ettiğim gün bi’ sabahtı ve başka birini sevdiğini öğrendiğim zaman içim kıştı ve bi’ ayazdı.

Akıyor hayat ama ben yolumu kaybettim özlem diyarlarda. Orada ki herkes bir yar bekliyor. Orada ki herkes herkes sorgusuz sualsiz sadece bekliyor ve beklediklerini çok özlüyor.

Aşk adında ki o karanlık duyguyu tattığımdan beri seni özlüyorum ama asla vazgeçemiyorum. Ruhum kavrulsada acıyla yine özlüyorum seni…

Bu kadar zorluk arasında nefes alabilmek ne güzel şey. Ey kadın! Seni özlemek ne güzel şey.

Artık geri dönsen ne değişecek? Özlemden kavrulan kalbim eski haline dönecek mi? Yeniden böyle delice sevebilecek miyim?

Aşkından ölürken sen beni yara bandı olarak kullandın. Bende inanmayı seçtim yalanlarına. Lakin artık bitiyor o masal, eski duygular uyanıyor. Özlem ve hasret uyanıyor…

Yok olmuyor. Unutmak istemekle olmuyor… bu yürek seni çok özlüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.