İsterseniz sizlere buradan adreslerin tek tek listesini vermeden birkaç açıklama yapayım. İmleme siteleri nedir, nasıl sitemize ziyaretçi gönderirler, nasıl içerik ekleriz ve bize yararı nedir.

Öncelikle sizlere imleme sitelerinin tarifini yapayım isterseniz. İmleme siteleri internet de gezerken beğendiğiniz bir sitenin veya konunun linkini ve kısa açıklamasını eklediğiniz, diğer kullanıcılarında bu konu ve içeriği yararlı bulup bulmamasına göre oyladığı, bir anlamda oylama siteleridir. Bu siteler sayesinde insanların işine yarayabilecek içerikler bir arada toplanmakta, gelen olumlu oylar ile ilk sayfada kullanıcının beğenisine sunulmakta, gelen olumsuz oylarla ise sonlara doğru gerilemektedir.

Peki bu siteler bizim için ve sitelerimizin ziyaretçi sayısı için yararlımıdır? Bu soruya tabi ki yararlıdır demekten başka seçeneğimiz yok. Bunun nedeni de şudur. Kullanıcılar bu siteler üzerinden buldukları bir konu için direkt sizin sitenize gelmekte ve tekil hit kazandırmaktadır. Ayrıca yararlı bir içerik olması durumunda ana sayfaya kadar çıkabilmekte, ilgi çekmenizi kolay hale getirmektedir.

Bunlarla beraber Google botları imleme sitelerini çok sık ziyaret ederler ve sizin eklediğiniz içerik ile sizin konuya ve sitenize de gelirler. Buda daha kolay indekslenmeniz anlamına gelmektedir. 

Bu imleme siteleri mantıklı kullanıldıklarında çok yayarlı olmakla beraber bilinçsiz bir imleme yapmak sitenizi google tarafından kara listeye sokabilir. Bu nedenle imleme yaparken dikkat etmeniz gerekli. Çok az içerik girilen bir sitenin tüm konularını eklerseniz, aynı konuyu fazladan eklerseniz sorun yaşanabilir. Bu nedenle sitenize günde 5 yazı ekleniyorsa bunun en yayarlı olanı 2-3 farklı siteye, diğeri başka 2-3 siteye eklenebilir. Ama dediğim gibi yazılan yazıların hepsini birden eklemek pek mantıklı değil.

Peki imleme siteleri bir ücret alır mı? Bu soruya tabi ki hayır diye cevap vermemiz gerekir Aşağıda da adreslerini vereceğimiz imleme sitelerine ücretsiz kayıt olarak istediğiniz konularda istediğiniz linki ekleme hakkına kavuşabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz paylaşımlara da oy verebilirsiniz.

İşte sizlere önemli birkaç imleme sitesinin adresi ve bazı bilgileri…

Önemli Not: Aşağıdaki siteler genel anlamda imleme için kullanılan sitelerdir. Sitelerden bazıları kapanmış, adresi değişmiş, içeriği değişmiş olabilir. Bu konuda yorumlar kısmında bilgi verilirse gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Ayrıca aklınıza gelen imleme sitelerini de yine yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

http://www.limk.com   
http://www.oyyla.com   
http://www.tusul.com 
http://www.linkibol.com 
http://www.tavsiyeettim.com 
http://www.ntpy.com 
http://www.bildir.net 
http://www.webiket.net 
http://www.buzla.com 
http://www.100puan.com 
http://inter.net.im 
http://www.idearef.com   
http://www.linkevreni.com 
http://www.imlerim.com 
http://www.olayim.com
http://www.boncukcikolata.com 
http://www.sevdm.com 
http://www.weboyla.com 
http://haberimizolsun.net 
http://www.hitkafe.net 
http://www.iyiye.com 
http://www.kozmikgevezelik.com 
http://www.siteimle.com 
http://www.addgoo.com 
http://bagcik.com 
http://www.101bilge.com 
http://www.sosyalink.com 
http://www.daniska.com 
http://www.limonadam.com 
http://www.ntpy.com 
http://www.oyyla.com 
http://www.farkinda.com 
http://www.beyaz.org/im
http://link.eksenim.mynet.com.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.