Öncelikle yazıya “Pagerank nedir?” şeklinde bir giriş yapmayacağımı söylemek istiyorum.  Bununla ilgili internette birçok özgün veya c/p yazı bulunmakta. Pagerank değerimizi nasıl yükseltebileceğimize dair sağlam ipuçları verip yazıyı bu yolda bitirmek istiyorum. Başlayayım..
1. Özgün İçerik : Pagerank değerinin yükselmesinde en önemli faktör özgün içerik olarak bilinir. Bir içeriğin aynısı veya çok benzeri daha önce başka bir sitede yayınlanıp Google tarafından indexlenmediyse o içerik özgün içeriktir. Özgün içerik yazılmış siteler hem hit alır hem de çalma çırpma olmadığı için Google tarafından sevilir. Yeni açılmış bir siteye sürekli özgün yazılar ekleyip siteyi güncel tuttuğumuzda tabi tutulduğumuz ilk pr güncellemesinde pr değerimizin birden arttığını görürüz. Bu da bize Google’nin özgün içeriğe ne kadar önem verdiğini gösteriyor.
Bu konuda söyleyebileceğim diğer şey ise Google ; aynı konuda yazılan yazılardan çok ; yeni , talep edilebilir , farklı bakış açısından yazılmış yazılara -tabi ki teorik olarak ; o konuya girmeyeceğim. – daha çok önem veriyor. Yani bu ; Google indexlerinde daha az bulunan konularda yazılar yazarsanız her zaman bir adım önde olacaksınız anlamına gelmektedir.
2. Sağlam backlinkler : Sizin için backlinkin tanımı ; başka bir siteden sizin sitenize verilen bağlantılardır. Backlinkler de özgün içerik kadar olmasa da pagerank değerini etkileyen önemli faktörlerdendir. İyi backlink ; PR değeri yüksek olan sitelerden alınan backlinkler  olmakla beraber ; sizinle aynı konu üzerinde yoğunlaşmış sitelerin size verdiği backlinkler de çok önemlidir. Emin olun ; sizinle aynı kulvarda yarışan bir siteden alınan backlink her zaman için diğer backlinklerden daha değerli ve önemlidir.
3. Hile yapmaktan kaçının! : PR değerini arttırmak için internette bir çok PR değeri yüksek dizinlere kaydolanlar , yüksek PR’li sitelerden backlink almak için yorum bırakanlar görüyoruz. Özellikle son güncellemelerde de göründüğü üzere Google sandığımızdan çok daha akıllı ve hileye tahammül edemiyor. O yüzden pr değerinizi arttırmak için doğal yolları bırakıp bu tür gereksiz hileler yapmaya çalışmamanızı öneriyorum.
Dediğim gibi özgün içerik ekleyin ; doğru sitelerden backlinkler alın , hile yapmaktan kaçının! Gerisini Google’ye bırakın. Yazımı bitiriyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.
 

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.