yazmak yazmak ve tekrar hiç ara vermeden yazmak eskisinden daha hızlı yazmak ve daha hızlı düşünmek sabırsızlanmak devamını getirmek için heyecanlanmak. düşünce tıkanıklığı yaşadığında silmek ve en başından başlamak yeniden başlamak ama yine aynı cümle ile başlamak doğruyu bulana kadar silgi tozu olmadan silmek . sonunda akışı yakalamak ve işte kalemimin çığlıklarının sanal ortamda mutasyona uğradığı o an…

7 YORUMLAR

    • Eskiden sanal ortam yoktu, simdilerde her onune gelen dusuncelerini yaziyor, belkide digerlerinden etkileniyor, buda ducunceleri ve insanlarin goruslerini o derecede degistiriyor olabilir :) Bir nevi mutasyon hesabi, tabi bu benim anladigim :)

    • sayfalar dolusu yazım vardır çok daha öncelerden yazdığım kendi kendime karaladığım hikayeler.. defter ve kağıt vardı o zamanlar düşüncemi yazılı ortama dökmeme yardımcı . şimdi ne kadar şanslı olsak da teknoloji açısından. hiç bir teknoloji bana o sayfanın çevrilirken ki çıkardığı sesin ve kalemin deftere vururken ki çıkardığı sesin verdiği hazzı vermiyor:))) kalemin sesi klavyenin sesiyle mutasyona uğrasa da yazmalı insan diyorum:))

  1. anlamış olduğunda anlatmak istediğime doğru orantılı aslına, sanal ortamda yazmak işimizi ne kadar kolaylaştırıyorsa çevirdiğin sayfa sesinin ve kalemin sayfaya vuruş sesinin sana verdiği hazzı bence vermiyor.
    ama diyorum ki her şeye rağmen kalemlerimiz mutasyona da uğrasa yazmalıyızzz:))))

  2. Bende bunu anlatim degisikligi ve dusunce farkliliklari olarak yorumladim. Ama bir yerde bizim icinde klavyenin tuslarinin cikardigi ses cok hos geliyor :D Zamaninda kagit kalem denemlerimin 3. sayfasindan sonrasini devam ettiremememden oturudur belki. ama sizin gibi yazarlarin ve eskilerin yerini dolduramayacagi bir duygu kagit kalem iliskisi..

  3. ben yine arada kağıt kalemden yardım alıyorum sanki o zaman düşüncelerim daha akıcı oluyor. ama bir gerçek var ki klavyenin sesi bazen bana ninni gibi geliyor:)))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.