Ana Sayfa Aklımdan geçenler Derin Devletten Temiz

Derin Devletten Temiz

2

Kısa bir zaman ara verdiğim için takip eden arkadaşlardan özür dilerim.Gazetelere bir göz atınca Şırnak Uludere köylerindeki sivillerin ölümü ile içimden geçenleri paylaşayayım istedim.

Kim suçlu bilinmez. Suç garip olur sahibi bulunmaz derler.Bu 35 sivilin ölümüne neden olan olaylar ne idi acaba? İstihbarat zaafiyeti mi Kanun ihlali mi yoksa Senaryosu yazılmış bir oyun mu ?

Medyaya baktığımızda İnsansız Hava Araçları ile tespit edilen sınırdaki kişileri terörist zannedilip F16 uçakları ile vuruluyor. Bunda daha önce de Gediktepe de katırlarla getirilen silahlarla dokuz hayatının baharında genci kaybetmiştik. Aynı olay yaşanmasın diye önlem alınmak istenmiş olabilir. Burda istihbarat zaafiyeti var. Genelkurmay diyor sivil halk terörist güzergahı kullanmış diyor bir başka açıdan muhtar diyor orası kaçakçılık için kullanılıyordu.Kime inanalım hangi derdimize yanalım.

Ama köylüler için neden daha önce kanuni işlem yapılmadı.Yoksa yapıldı da gene ısrar mı ettiler. Acaba işlem yapılmasına gerek mi yok , yoksa suç değil mi? Suç değilse bizde gidelim kaçakçılık yapalım. Hem birde şu var karanlıkta terörist mi yoksa sivil mi nerden bileceksin.Sivillerin yapması gereken riskli yerlerden uzak durmak. Ben nerde bir askeri bölge görsem uzak dururum. Ne olur ne olmaz.

Bunu kurgulamış olabilirler çünkü ortalık zaten cadı kazanı gibi.Sürekli olay açığa çıkıyor örneğin;Gazi olayları, Maraş olayları , Dersim olayları  v.s saymakla bitmez.

Eğer kurgulanmadı ise şimdi provokatif eylemleri yapabilirler ve yapıyorlarda. İnsanlık öyle bir hal aldı ki vampir gibi kandan besleniyorlar, kandan nemalanıyorlar. BDP Muş Milletvekili açıklamasında şöyle diyor;Ben bu meclisten olmaktan sizin adınıza utanç duyuyorum diyor.Devletin vekili derse buyur burdan yak. Devlet bilinçli yaptı ise bundan devletin karı olmaz, zararı olur.Bunu düşünemeyeni zaten milletvekili yapmazlar ve o kapasite olmayan yapamazda bu işleri. Velhasıl dostlar Derin Devletten temiş iş.(arkadaşlar yorumları ile dönüt verirlerse sevinirim.)

2 YORUMLAR

  1. Gayet guzel bir yazi. Bende gorevini yapan devletin biraz fazla yipratilmaya calistigini dusunuyorum. ama zorlada olsa birini suclayacaklari kesin. Kamuoyunun bu yonde ilginc ama gereksiz bir baskisi var, sonucda siniri koruyan ve devletin yetki verdigi bir kurumun uzerine bu kadar gelinmesi anlamsiz..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.