Ana Sayfa Aklımdan geçenler Avrupada Türkiye Hayranlığı 2012

Avrupada Türkiye Hayranlığı 2012

3

Makaleci.com’a Gördüğüm Son Olayların Neyi İma Ettiğini Anlatmak İstediğim Bir Yazı Yazmak İstiyordum.Oda Bu Yazıya Kısmet Oldu.

Öncelikle Yunanistan Medyasının Başlatığı Türkiye’ye Hayranlık Resitali Büyümeye Devam Ediyor.Resital Derken Bu Bir Şov Değil Gerçeğin Taa Kendisi.Özellikle Yunanların Basketbol Dünya Kupasının Türkiye’de Yapılacak Olmasına Üzülmesine Rağmen Türkiye’ye Gelip Salonları İnceleyince Şoke Olduklarını Hepimiz Gördük.Hatta Bir Gazetenin Manşeti Aynen Şöyledi. ”BİZİM SALONLAR TÜRKLERİNKİNİN YANINDA ANAOKULU GİBİ” Bu Manşet Özeleştiri Değildi Aslında.Türklere Hayranlığı Başlatan Bu Yazı ”Türkler Dünyaya 2 Kez Hükmedecek” Sözünün Başlangıcıydı Bence.

Bu Haberden Sonra Avrupalı Bilimadamları(veya Biliminsanları :) ) Çıktılar Dediler ki: 17. yüzyılda Nasıl Dünyanın En Güçlü 3-4 Ülkeside Türk Devletleri İse 21. Yüzyılın İlk çeyreği Dışında Tüm Yüzyıl Boyunca Türkler Yeniden Dünyada Egemenlik Sağlayacaklar dediler ki Bu Avrupalı Biliminsanlarının Ne Kadar Milliyetçilikten Uzaklaştığını Bence Göstermiş Olur.Bence Biliminsanları için Bu Müthiş Bir şey.

Avrupadaki Krizde Artık Türkiye’nin Ekmeğine Tereyağ Sürmekten Başka Birşey Değildi. Türkiye Artık  Etrafındaki En  Güçlü  Devlet Olmaya Adaylığını  Koydu ki İsrail  ve İran Bunu  İstemez Hale Hemen Geldi.Avrupanın İsrail ve İran’ı Çok Sevmediği Bilinen Birşeyken Çıkıp Türklerin Hem Avrupadaki Vatandaşlarını Kullanabilecek Olması Hemde Türk Devletinin Cazibesi Bir Yana 700 Yıllık Bir Çınarın Gölgesindeki Devletlerin Yani Eski Osmanlı Topraklarınında Cazibesi Olan Türkiye Şimdiden Bölgesinin En Güçlü Devleti Oldu Bile.Amerikanın Niye Türkiye’yi Her Konuda Yüksek Tuttuğu Anlaşılır Oldu.Burada Amerika Stratejilerini Beğendiğimide Söylemek İstiyorum.Türkiyeyi Destekleyerek Aslında Türkiye’yi Yükseltmediler.Hem Yükselenin Yanında Olup Hem Bakın Sizin 1 Numaralı Düşmanınızın 1 Numaralı Müttefiği Bunlar Mesajını Yolladı.Fakat Türkler Her Devlete Mesafeli Durarak Amerika’ya Gol Atmayı Bildi.

Birkaç Yıl Sonra Dünyada 2 Devletin Sözü Geçicek Benim Tahminimce Bunlardan Biri 2 Asırda Büyüyüp Dünyaya Yıllarca Hükmeden Amerika ve 700 Yılık Çınarı Yıkıp Herşeye Restart Atıp 70 Yılda Uyuyup Güzelleşen Türkiye Olacak.

Yazımın İlk Bölümü Bu Kadar İnşallah ikincisini yayınlamakta mümkün olur.

 

3 YORUMLAR

  1. Cok ama cok guzel bir yaziydi usta, ellerine saglik, gercekten suanda gundemdeki konuyu cok guzel yorumladin. Belcikada bile insanlar kacip Turkiyeye yerlesmeye calisiyorlar, buralar bitti. akli olan turkiyede simdi birseyler yapmaya calisir :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.