Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Günlük hayat Türkiye üzerine

AB’ye uymak mı? uyutulmak mı?

AB’ye uyalım derken, elimizdekilerden oluyoruz. Hem de, elimizden yiten hiçbir şey, hafife alınır cinsten değildir. Bizlere hep, AB’ye uyum denince ya "Kürt sorunu" denildi yada "Kokoreç" .

Ama, denildiği gibi "şeytan ayrıntıda gizldir" .

Türk elbilgisinden çok şeyler yitirdik. Ama işin ilginç tarafı, sadece Türk yaşam tarzından değil dini değerlerimizden hatta dinimizden olmaya başladık. Bakın bunun en net örnekleri;

Meşhur, "Allah katında yegane din İslam’dır" sözü kaldırıldı.

Ders kitaplarında, La ilahe İllallah Muhammeden Rasulullah sözünden, Muhammed ile ilgili olan bölüm çıkartılıp sadece La ilahe İllallah bırakıldı. Nedeni ise AB’nin Peygamber efendimizi kabul etmemesidir.

Bununla beraber Fatiha suresi ve Bakara suresi değiştirilmiştir. Nedeni ise bu ayetlerde Hristiyanların ve Yahudiler hedef alınmıştır. AB’ye uyum süreci ya…

Milli Eğitim Bakanı: Bir gecede Ruhban okulunu açarız. ( AB’ye uyuyoruz. Unutmuşuz bu adamların silahları nerelerde sakladığını… )

Yine, bana bir arkadaşın gönderdiği konudan devam edeyim.

Deniliyor ki, Dinler arası diyalog. Hayır, bunun adı Misyonerliktir. İslam dininin bu diyalog çalışmalarından sonra bile ne kadar dışlandığını gördük Avrupa’da…

Ama Ruhban Okulu’na artık sıcak bakılıyor nedense!

Zina neden suç olmaktan çıktı?

AB’ye uyuyoruz…

Özel günlere, Paskalya Yortusu’da eklendi.

AB’ye uyuyoruz…

Domuz eti serbest kaldı.

AB’ye uyuyoruz...

Camiler ile meyhanelerin arasında ki mesafe 100 metre’ye indi.

AB’ye uyuyoruz…

Bence biz AB’ye uyuyoruz derken evimizde uyuyoruz. Bizi uyutanlar da ninni nöbetinde.

AB’ye uyuyoruz diyenler, Orhan Pamuk’un kitapları kadar Türkçülüğün Esasları kitabını bastırmıyor!

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu Devletimiz, Türkçülüğün Esasları adlı Ziya Gökalp’in eserinin bir pratiği olduğunu Solcu kesim bile bilir.

Ulu Önder, "Etimin ve kemiğimin babası Ali Rıza ise, fikrimin babası Ziya Gökalp’tir." diyerek düşüncelerinin ne denli Türkçü olduğunu ortaya koymuştur.

AB’ye uyuyoruz ya, AKP’li vekil bugün gidip terör örgütü olupta öldürülen teröristlerin annelerinin elini öptü.

Peki Devlet şefkati mi gösterdi?

Tabiki hayır!

El öpme sırasın da herhalde açıklamalarının DTP söylemlerinden bir farkının olmaması da şaşırtıcı.

AB’ye uyuyoruz.

Peki ya Türk bayrağının siyasi simge sayılması ne kadar olağan? Sizce mantıklı mı?

Plakasın da Türk Bayrağı taşıyor diye önce siyasi simge sonra da provakasyon tamgası vurulmadı mı şanlı bayrağımıza?

AB’ye uyuyoruz.

AB ile uyuyoruz. AB bir demokratikleşme hareketi değil, Türkler’e söylenip durulan bir ninniden öteye gidemez.

Almanya, Belçika ve Hollanda’da yaşayan çoğunluğunu Türkler’in oluşturduğu göçmenlerin olmaması durumda AB’nin düştüğü durum; yerli nüfusunun %25’i genç olacak.

Ayrıca, AB bir Hristiyan Birliği Devlet’i kurma hareketidir. Temelleri 1945 ve biraz öncesin de atılmıştır.

Anayasası vardır. Bu anayasaya dış kapının mandalı konumun da olmasına rağmen güzel Devletimin, garip hükümetinin imza atması garip olduğu gibi, bu anayasaya göre Türkiye’nin ekonomisine 2014 yılın da el koyulabilecek olması korkunçtur!

Yine gariptir, 90’lı yıllarda " Hem Laik hem Mülsüman olunmaz! " diyerek nara atanlar bugünler de Laik rejimin güvenliğinden şüphe ediyoruz denildiğin de " Hükümete güvenin. Hem Laik hem Müslümanız. " diyorlar.

Aynı kişi yada kişilerin Hainin daniskası Abdullah Öcalan hakkında ki görüşleri de bellidir. Öcalan’a arkadaş yollanmasının, 30.000 kişinin katiline krallar gibi bakılmasının üstelik görüşlerinin alınmasının tek bir nedeni vardır;

AB’ye uyuyoruz.

Türk Töresin de hele ki yabancı Milletler ile işbirliğin de kendi türesine ihanet etmek yoktur. Öcalan kimdir ki ona gül gibi bakılacak?

Halk olmayı bile becermeyenlerin lideri demeyin, tokadı yersiniz!

Gerçek söylüyorum. Hatta internet işaretleşmesi ile;

" :D "

Nüfusunun ezici çoğunluğunu Türk ve Müslüman olmayanların oluşturduğu bir birliğe girmeyi olağan sayıp Turan Birliğine hayal demek, büyük mantıksızlıktır. Kendi kendini küçük düşürmektir.

Ey Ahali!

Turan Birliği’nin nüfusu, kurulması halinde %90’ı Müslüman, %90’ı Türk muhtemelen de %10’u Moğol ve birkaç istisna ile olacak.

AB’ye dahil olursak, elimize ne geçecek?

Yıllarca bizi arkadan vurduğunu herkesin bildiği, benim bile bilgisayarım da heryerde kolay rastlanılamayan resimlerin olduğu ve bu resimlerin bile çürüttüğü soykırım yalanını destekleyenler ile sözde dost olacağız.

Siz dost olun, ben gider Orta Asya’da yaşarım!

Esen kalın…

 

“AB’ye uymak mı? uyutulmak mı?” için 15 yanıt

Selçuk Bey .. ( Umarım isminizi yanlış telaffuz etmiyorumdur ) Sizi de burada kınamak zorunda kalıyorum . Kusura bakmayın ama size yakıştıramadım . Böyle siyasi içerikli ve böyle baskıcı makaleleri azınlıkta olan kesimlerin rant sağlaması için yazıldığını kestirmeniz ve bu tür halka arz edilmiş sitelerde yayınlanmayacağını biliyor olmanız gerekirdi .

Sıra size gelince Yusufhan .. AKP karşıtı olduğunuzu gördüm ve yazdıklarınızdan hiç birşey anlamadım . Şimdi burada ki asıl amacınız edebiyat yaparak toplumsal bazı soru ve sorunlara değinmek mi ? Yoksa altta kalmamak amaçlı yapılan bir provokasyon mu ?
Siz daha Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerin ” Türkçe ” mealini bilmiyorken nasıl oluyorda Türkçülükten ve İslam’dan bahsedebiliyorsunuz anlamış değilim . Sanki Kur-an’ı Kerim’de kadınların illede çarşaf takması gerektiğini az önce söyleyen ben değilim .Ayrıca karakterinizde pişkinlikte söz konusu . Hala burada bana muhalefeti savunmanız son derece gereksiz ve yersiz .

Ya da bunların hepsini bir kenara bırakalım .. AKP’den istediğiniz nedir ? Medya’nın kirli çamaşırlarını ortaya çıkardılar diye Kanal D – Star Tv – CNN türk – Posta Gazetesi gibi medya kuruluşlarını arkanıza aldınız . Yetmedi Başbakanı ve yardımcılarını Avrupa’nın Adamları diye itham ettiniz . Yetmedi Cumhurbaşkan’ını yargılamaya kalktınız . Yetmedi bir günde ülkeyi karıştıracak kişileri ‘ergenekon’ davası ile ortaya çıkardıkları için yine suçladınız .. Yani açıkçası AKP’ye saldıracak yeriniz kalmadı , kendi çıkardığınız ” dini kullanıyorlar ” propagandası ile onları düşürmeye çalışıyorsunuz .. Ama emelinize bu tür boş şeylerle ulaşamazsınız . Atatürk’ün kurmuş olduğu partiyi kalkıpta bir alternatife dönüştürmekte sizin hatanızdır !

Haklısınız belki edebiyattan çıkıp siyasete döndük ama içimdeki nefreti bazı kesimlere kusmam gerekiyordu …

Teşekkür ediyorum.

Mert beni kinayabilirsin sorun degil.. ancak sitede yayinladigim yazilarda 2 kelime AKP geciyor diye siyaset makalesi damgasi vurarak yayinlamayacak kadar da dusuncesiz degilim.. Yaziyi bastan sonra okudum, katilsam da katilmasamda bu yaziyi yayinlamam gerek. Nedenmi farkli fikirlerin olmadigi bir ortam sadece belli bir hedefe ve kitleye hitap eder. bizim amacimiz coklu ortam olusturarak kitleleri bir araya getirip, sagduyulu tartisma ortamlari yaratarak fikir alis verisinde bulunmaktir.. Yusufhan bu makaleyi yazmissa sende kendi dusuncelerini ifade edebilirsin (ki) sitedeki makaleler yoruma aciktir. sen begenmedigin yada yanlis oldugun kisimlari yorum olarak yazarsin. yazar yada yaziyi okuyan herhangi biriside sana karsilik verecektir. Ancak bu karsilik vermeler saygi sevgi cercevesinde olmali. Beni kinaman, benim bir daha bu tarz yazilari yayinlamayacagim anlamina asla gelmez. cunku ben bu yaziyi yayinlamazsam, ilerde baskalarinin yazilarinida yayinlamam. ve nolur biliyormusun fikirlerin paylasilamadigi copluk bir site. Iyide sitenin amaci farkli fikirleri bir arada toplamak neden sadece bir partinin yada bir dusuncenin pesinde gidelimki ?

Sitede gorecegin gibi bir cok konuda yazi mevcut, farkli fikirler, farkli dusunceler. Ben bunlari ayirip, ayri kategorilere koysaydim, isde sen o zaman beni kinadiginda hakli olacaktin..

Kesinlikle sana darilmadim, kizmadim, sadece biraz uzuldum. Cunku farkli dusuncelere saygi duymasini ogrenememisiz hala. ilerde sende yusufhan’in hosuna gitmeyen bir yazi yazdiginda oda sana senin ona verdigin karsilikta bir yorum yazarsa onada suan sana yaptigim yorumun aynisini yaparim.. Bu sitede farkli fikirler yer almayacaksa, hic kimse elestirilmeyecekse, sadece bir kafada gidecekse kusura bakmayin ama burayi yonetmek bana zevk vermez o zaman.. Bu isleride birakip gideriz.. Suana kadar herkesin gorusune saygi duydum duyuyorumda. Ben empati yapan bir insanim, asiri derecede..
Simdi sana soruyorum, bir kisi seni yazdigin yazi yuzunden kinasa ve yazini yayindan kaldirsa ne dusunurdun ?

sen fikirlerini yazdinda yayinlamadikmi ? yazida herhangi bir siyasi konu gormedim, sadece elestiri var. ve biliyorumki bu yazar arkadasim yer geldiginde kendini bile elestirmesini bilen birisidir. Bu benim bu yazidan anladigimdir. Siz baska bir sey anlarsiniz ve benimle laf yaristirmaya calisirsaniz olmaz. cunku ben anlamisim yaziyi, senin ne anladigini bilmiyorum ki ? bunu ifade edersin guzel ve seviyeli bir tartisma baslar. ben senden bir sey ogrenirim, belkide sen benden..

simdi sen soyle yanlismiyim ??

Açıkçası bu tarz bir yorum bekliyordum sizden .. Belki de doğru olan bu .
Fakat aynı şeyleri söylemekten yoruldum diyebilirim . Hatta bu tarz konularda zorda olsa kendimi tutup bir daha yorum yapmama kararı aldım .

Fakat şunuda söylemeden geçemeyeceğim .. Benim naçizane alıntı paragraflarımın yanında arkadaşın yorumlarını da araştırabilseydiniz gerçekten makalenin içeriğini anlayabilirdiniz . Gerçi sizin gibi kültür seviyesi yüksek birisi eminim bu makaleyi muhakemeden geçirip öyle yayınlamıştır diye düşünüyorum ve teşekkür ediyorum !

Hayırlı sabahlar.

Mert Hayırsever, sen nasıl bir kişisin? İnan kendimi zor tutuyorum.
Türkçülerin en büyük düşmanlarının sadece AKP değil, muhalefette olduğunu, Posta gazetesi ile AB düşmanlığının uyuşmadığını anlamayacak kadar cahil misin?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak Türkçülerin işi değildir. Al sana Kur’an hakkında kanıt;
Fatiha Suresini tahrif ettiler
3-) Yine çocuklarımıza ders kitaplarında Fatiha suresinin sonunda hepinizin bildiği gibi “gayril mağdubi aleyhim veleddallin” deriz. Biz burada “Allahım bizi gazaba uğrayanların ve azıtıp sapıtanların yoluna (durumuna) düşürme (uğratma)” deriz. Çocuklara bu anlam öğretilirken bu ifadeler tamamen çıkartılmış durumda. Çünkü bu ifadelerden Avrupa rahatsız oluyor. Alimler diyor ki; Gazaba uğrayanlardan maksat Yahudiler, azıp sapıtanlar ise Hıristiyanlardır.

Bakara Suresinide tahrif ettiler!
4-) Yine Bakara suresinin “amener resulü” diye başlayan ayetlerin son bölümünde olan ve bir dua cümlesi olarak okunan “ente Mevlana fensurna alel kavmil kafirin” ayetinin anlamı ders kitaplarında yazılmamıştır. Bu ayet-i kerimede “Sen bizim Mevlamızsın” ifadesinden sonra gelen “kafirler topluluğuna karşı” ifaderi çıkarılmıştır. Söz konusu ayetin tam anlamı; “Sen bizim mevlamızsın kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Şeklindedir. Çocuk kafirler topluluğunun kim olduğunu merak edip sormasın diye anlamı öğretilmek istenmemektedir.

Burada yazılanlar asla ve asla Posta gazetesinden alınmamıştır.
Yazımı işine geldiği gibi okumuşsun. Boşa köpürme yazdıklarında dikkate alınacak hiçbir şey yok.

TÜRKÇÜLERİ MEDYA KURULUŞLARI İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAKTAN SÖZ ETMİŞSİN. BİZİM ÖRGÜTÜMÜZ BİLE YOK! NE İŞBİRLİĞİ?

TÜRKÇÜLÜĞÜ ÖĞRENDE GEL!
EVET TEKRAR SÖYLÜYORUM, KUR’AN’DA TÜRBAN DEĞİL ÇARŞAF VARDIR. SIKIYORSA ÇARŞAF GİY.

BU MAKALEDE HERŞEY AÇIKLAYICIDIR, ANLAMADIYSAN…

BİR DAHA YORUM YAZARKEN SAKIN BİZİ MUHALEFET VEYA DİĞER OLUŞUMLAR İLE KARIŞTIRMA!

YOKSA BENDE SENİ NEYLE SUÇLAYACAĞIMI BİLİYORUM.

Abartili cevaplar vvermeyin birbirinize yusuf :) , hayir sever kardesim emin ol ne sagciyim ne solcu, ne akpliyim ne mhpli ne chp, hepsinde de sevdigim taraflar var, hepsindede bu ozelliklerden tarafim, ama gordugumde bir elestirilecek taraf, acimam elestiririm:), elstirmezsek biz, kimse yanlis yaptigini goremeyecek ve duzeltmeye de calismayak bunu sakin unutma canim, tekrar tesekkur ediyorum sana, emin ol amacim kimsenin kalbini kirmak degil, karsit goruslere saygi duymak lazim, seninde bir gorusun yazin varsa tabiki yayinlayacagim, onemli olan bu goruslere saygi duyarak kendi gorusmlerimizi guzel bir dille soylemek.. sende ve sitedeki diger arkadaslardan tek istedigim bu, lutfen sitede bulunan butun yazarlar birbirine saygi duysunlar, inanin cok uzulurum..

Selçuk hocam size saygımdan susmak istiyorum da yinede konuşmadan yapamayacağım ..

1. Kur’an-ı Kerim okulda öğretilecek birşey değildir . O dediğiniz şeylerde avrupa tarafından hiç bir zaman kur’an ‘da değiştirilmemiştir . Böyle birşey mümkün değildir . Bunu aklınızdan çıkarınız .

2. Söylediklerim dikkate alınmayacak şeyler değil .. Yazdıklarınız eğer türkçülükle ilgiliyse emin ol senden daha ileri görüşlü bir Türk’üm !

3. Sıkıyorsa çarşaf giy diye bir ithamda bulunmanız hem ayıp hem günah . Kimse kimsenin giyim kuşamına karışamaz . Madem ki cumhuriyetle yönetiliyoruz bunu söylemeye hakkınız yok !

Saygı çerçevesinde yazmaya çalıştım .. Umarım saygısız bir kelime kullanmamışımdır . Fakat tartışmanın gidişatı açısından Yusufhan’ı uyarmadan geçemeyeceğim !

1-) Kur’an-ı Kerim okullarda öğretiliyor. Eğitimden bu kadar mı habersizsiniz? Benim size cevabımdada verdiğim gibi Kur’an ayetlerinin tahrifi okul kitaplarının incelenmiş halidir. Görüştüğüm AKP il başkanına sordum. Doğrudur dedi ve cevap veremedi!
2-) Söylediklerim ne demek dikkate alınacak şeyler değil? Dediğim gibi bir kez daha oku yazımı. Benden daha ileri bir Türk olman imkansız. Bir kere türkçülük yazıyorsun. Benden daha ileri görüşlü olabilmen için her türlü ortamda Türkçü yaklaşıma örnek olman gerekir. Atsız Ata’yı benimsiyor musun? Merak ettim…
4-) Söylediklerinize ithafen bu sözleri söyledim. Dikkat et, ben sana ne dedim? Dedim ki Kur’an’da ki örtünme konusuna uyarak örtünüyorum diyorsanız ve alakasız şeyler takıyorsanız o zaman giyime karışma hakkım vardır.

Muhalefet taraftarı değilim. Bazı konulardan bi haber olduğunuz açık. Bugün Muhalefet partileri ile benim AB’ye bakış açım bir değildir. Türkçülüğü siyasi partiler ile ölçütlendirecek kadar ileri(!) görüşlüsünüz.

Hala aynı şeyleri papağan gibi tekrar etmeniz sizinde ne kadar ileri görüşlü olduğunuzu açığa vuruyor ..
Kur’an-ı Kerim okullarda öğretilmiyor ! Eğitimden bi haber olmayıp lise 3 öğrencisi olduğum için ve bu sene de din dersi gördüğümüz için biliyorum .. Herhangi bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabını açınız . İçeriğini kontrol ediniz .!
Türkçülük anlayışımız farklı olabilir .. Hoş sizin Türkçülük anlayışınızı anlamış değilim hala ama benim Türkçülükten anladığım şu .. Dinine ve geçmişine bağlı bir Türkiye !

3’ten sonra 4 gelmez bu bir genel kültür bilgisidir . O Kur’an-ı Kerim’e uygun giyiniyorum diyenlerin hepsi Kur’an-ı Kerim’i bir kere bile açmamış terbiyesizlerin ve dininden habersiz yaşayanların ayıbıdır .. Böyle bir genelleme yapmanız çok yanlış ! Örneğin benim annemde sokağa çıktığında başına en azından bir örtü örter .. Ama evde ve ya yakın misafirliğe gittiğinde pek tabiki başını açar . Kur’an-ı Kerim’de de buyrulan budur zaten .

Muhalefet taraftarı olmadığınızı yazınızda kanıtlayacak bir kanıtın göremedim. Daha doğrusu benim gibi açık görüşlü olmayan birisinin anlayacağı türden kanıt göremedim ..

Türkçülük diyorsanız Atatürk aklınıza gelir .. Atatürk dediğinizde Cumhuriyet . Cumhuriyet dendiğinde ise siyasi partiler akla gelir . Düz mantık yaparakta bu olayı sonlandırabilirsiniz .

Dipnot : Yanlış ve ya kötü bir söz kullandıysam hepinizden özür diliyorum !

Sen anlamazsan ben papağanda olurum. Sonsuza dek tekrarlarım. Muhalefet taraftarı değilim. İnan, Muhalefetten yana olsam siyasi parti adı verirdim.
Türban konusunu ben kapadım. Cevap veremediğimden değil, kısıtlı vaktim olduğundan. Ama onun konusu yine açılır nasıl olsa…
Türkçülük anlayışına sahip olman için Nihal ATSIZ ve Ziya GÖKALP’i mutlak okuman gerekir. Dinine bağlı, geçmişine bağlı Türkiye değil, Türk Millet’i anlayışı vardır. Tek din İslam olmadığı gibi, amaç İslam’ı tartışmak yada şekillendirmekte değildir. Sadece Türklük konularını kapsar.
Evimde geçen ay attığım kitaplarımın içerisinde 4 adet din kitabı vardı. Hepsindede Kur’an tartışılıyor içeriğinden bahsediliyor.
İşte burada siz papağan olmaya başlarım.
Kur’an’da ki ayetlerin değiştirildiğini söylüyorum. Din kitaplarında en az 50 tane ayet var. Onların açıklamasıda yapılır. Tahrif edilen ayetlerin içerisinde Bakara sureside vardır. Kelime-i Şahadet tahrif edilenlerden birisidir. Yeni AB kitaplarında bu tahrifler yer almıştır. Senin hangi kitaba açıp baktığını bilmiyorum ama şu kitapları biraz daha dikkatli incele.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.