Kategoriler
Güncel Haberler Günlük hayat Günün Tarihi iletişim Kişisel makaleler Milli Görüş Toplumsal Konular Türkiye üzerine

7 Şehit Verdik. Kimin umrunda?

Bugün milliyet.com.tr de 7 şehit verdik haberini okudum. Genelde internetten haber okumaya çalışıyorum, televizyonu pek kullanmam. Ama önemli siyaset tartışmalarında, ülkeyi ilgilendiren konulardaki tartışma programlarını kaçırmamaya çalışırım. Bunlardan bir taneside 32. gün programı. Şuanda bakıyorumda gerçekten çok duyarsız kalıyoruz özellikle Türkiyede yaşayanlar. Ben yurt dışında olmama rağmen içim içime sığmıyor açıkçası. Özellikle Polislerle pkk yandaşlarının hergün tenis oynaması beni o kadar rahatsız ediyorki resmen polislerden nefret etme derecesine geldim. Ama etmiyorum, onların suçu değil diyorum. Yönetenlere vermişiz biz yularımızı bir kere, nereye gidin derse oraya yol alıyoruz.

Ne millet sesini çıkartabiliyor, nede hakkını arayabiliyor. Özellikle bu günlerde TÜRK bayrağı açmayın, pkk bayrağı açarsanız daha çok ilgileniyorlar sizinle. Ha varsa protesto edecekleriniz, alın elinize pkk çaputlarından çıkın sokağa başlayın bağırmaya, kimse bişey demez. Aman diyim Türk bayrağı açmayın, bazılarının KIÇINA batıyor çünkü.

Neden demez ?..

Şen hanki hakla Türk bayrağı açan gazilerimin, vatandaşlarımın elinden TÜRK bayrağını alabiliyorsun ? Sen Hangi ahval ve şerait içindesin ? pkk ibneleriyle tenis oynayacağına, süs bombası atacağına neden gitip onların elinde ki çaputlarıda almıyorsun ?

Neden ?..

7 şehit verdik bugün. Noldu? cenazeye gidip bir, iki bağıracakmısın? pkk kahrol mu diyeceksin? Yada Allahınızdan bulunmu? Demeyin.. Türkiyede olan biten bu rezilliğe dur demiyorsunuz, çıkıp Şehitlerin cenazelerinede gitmeyin. Onları yanlız bıraktınız pusu kurulduğunda, şehit olduktan sonra ne işiniz var orda? Daha önce neredeydiniz? O şerefsizleri içinizde barındırırken mesela?

Şehitlerin cenazelerinde kalabalıklaşan ey Türk evlatları, şerefsiz itoğlu itin evlatları sokakları ateşe verirken, polise taş atarken, kızlarımızı molotof ile yakarken evde dizimi izliyordunuz ? yoksa maç mı ?

Neyi bekliyorsunuz ?

Hadi ben yurtdışındayım elimden bu kadar geliyor, sadece yazmak. Siz olayların içindesiniz, neden birlik olamıyorsunuz ? illa birilerinin ölmesi yada sıranın karınıza, çocuklarınıza, kardeşinize gelmesinimi bekleyeceksiniz?

Bekleyin, bekleyin..

Hala öfkem bitmedi, milliyet.com.tr deki haberi yayınlıyorum, inşallah herkes aklını başına alır biran önce.
Reşadiye’de devriye görevi yapan jandarma timi, yoğun sisin görüş mesafesini düşürmesinden de yararlanan teröristlerin saldırısına uğradı
7 sehit verdik kimin umrunda
7 ASKER ŞEHİT

Teröristler Tokat Reşadiye’de devriye görevi yapan jandarma timine pusu kurdu. Saldırıda biri uzman çavuş 7 asker şehit oldu. Biri uzman çavuş 3 asker de yaralandı.
Reşadiye’nin Sazak köyü Jandarma Karakolu’na bağlı jandarma timinin bulunduğu araç dün öğle saatlerinde teröristlerin hedefi oldu. Yoğun sisin etkisiyle görüş mesafesinin 2 metreye kadar düşmesinden de yararlanarak pusu kuran teröristlerin ateşine güvenlik güçleri de karşılık verdi. Uzman Çavuş Harun Arslanbey (Adana), erler Onur Bozdemir (Adıyaman), Kemal Pide (Ordu), Ferit Demir (Muş), Yakup Mutlu (Muş), Cengiz Sarıbaş (Giresun) ve Fatih Yonca (Hatay) şehit olduğu saldırıda, Uzman Çavuş Yusuf Öztürk ile erler Emrah Mandıralı ve Arif Temel de yaralandı.
Saldırıya uğrayan birlikteki askerlerden bazılarının, izin dönüşü Reşadiye’de göreve gelen arkadaşlarına katıldıkları öğrenildi. Bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Yaralanan Mandıralı ve Öztürk, Niksar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyat edilen Mandıralı ve Öztürk’ün durumlarının iyi olduğu belirtildi.
“Acımız çok büyük” diyen Kaymakam Cihangir Güler, “Hangi örgütün saldırıyı gerçekleştirdiği konusunda bir şey söylemem mümkün değil” dedi.
MHP’li Reşadiye Belediye Başkanı Rafet Erdem, “Burada 1997’den beri herhangi bir olay olmuyordu. Açılım açılım diyenler görsün. Açılım yapmaya devam etsinler. Acımız büyük, başımız sağ olsun” diye konuştu.

Aynı yerde 2. saldırı
Saldırının olduğu Sazak köyü kırsalında, 1997’de de terörist saldırısı yaşanmıştı. 14 Ekim 1997’de görevden dönen güvenlik güçleri, saat 18.30’da teröristlerin saldırısına uğramış 4 asker şehit olmuş, 3 asker de yaralanmıştı. Sazak köyünde 12 Temmuz 2001’de düzenlenen operasyonda da TKP-ML TİKKO üyesi bir kişi öldürülmüştü.
Tokat’ın Reşadiye, Niksar, Almus ilçeleri ile Sivas, Ordu ve Giresun bölgeleri arasındaki kırsal kesimde bir dönem DHKP/C ve TKP-ML TİKKO mensupları eylemlerde bulunmuştu. DHKP/C, TKP-ML TİKKO ile PKK mensupları burada birlikte hareket etmişti.
Bu arada saldırıda şehit olan askerlerin evlerinde yas var. Arslanbey’in Adana’daki, Yonca’nın Hatay’daki, Bozdemir’in Adıyaman’daki, Sarıbaş’ın İstanbul’daki aileleri gözyaşlarına boğuldu. Arslanbey’in İmralı’da 5 yıl görev yaptığı bildirildi. Öte yandan Batman Beşiri’de PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda 2 astsubay hafif yaralandı.

DHKP-C olabilir
İlk değerlendirmeler, saldırının DHKP-C tarafından yapılmış olabileceği yolunda. Yetkililer, DHKP-C yönetiminin, çok sayıda elemanını Yunanistan’a eğitim amaçlı göndermesinin ardından bir grup örgüt üyesinin Türkiye’ye giriş yaptığını vurguladı.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“7 Şehit Verdik. Kimin umrunda?” için 2 yanıt

şehitlerimize yazı yazmayayım diyorum. vatanın bütünlüğünü bölmek isteyenlere söz söylemeyeyim diyorum. ama bu kadar da kaçak dövüş, vatan hainliği olmaz ki?

bu dünyalık uğraşlar kandırıyor bizleri… yazık atalarımıza,şehitlerimize, geleceğimize.

Yorumim Su,
Artik Su pkk PICLERIN haddini bildirin,bence artik bu is Askerlik, Polislik isden cikdi ,Bunu ömründe bir kere LA ILEHE ILLAH DIYEN BEN TÜRKÜM DIYENIN ISI ARTIK,yeter artik lan yokmu su PICLERI CEHENNEME KÖKÜNÜ GÖMMEK LAZIM ICERDEKI HAINELER,AMERIKASI;AURUPASI;VE DIGERLERINIHEPSININ VAKTI GELDI,BIZE FATIH gibi ALPASLAN gibi SELAHADDINI gibi HEM ALLAHA VE TÜRKLÜYÜ BENIMSEYEN OLMALI,sunanda gördügüm politikacilardan tek kisiyi görüyorum PASA OSMAN PAMUKOGLU isallah basa gelir..
Saygilarimi sinarim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.