Yalan

Boşlukta bir masal. Oyuncularından bıktığım dizinin final bölmünden bir şarkı anımsadım. Kurgulayamadığım her yazımın baş harfi senmişsin. Geleceğe bakarken insanlar geçmişten güç alırmış ya hani,sahi sen ne bırakmıştın ardında. Son hatırladım şey bir yalan. Her rüyamda kayboluşlarım kadar yalnızlığım. Bıktım seni sunan her falcıdan. Senin gibi kokan her kızdan.

Bir kitap okuyorken hayallerimin ardına seni atıyormuşum meğersem. O hayaller rüyalarımı acıtıyorken gökyüzünü boyuyormuş her sabah. Güne başladığımı sanarken, Truman Show’un ana karakteriymişim aslında. Öyle bir senaryo var ki avuçlarımdan silinmiyor bu izler. Aynı yerlerde bilmediğim yüzler var artık. Çokta dolanmıyorum bende , üstünüde bıraktım, düşünmüyorum artık. Bu sıcak akşamlarda kadehim boşaldıkça, ben bir tek sana sövüyorum tüm sessizliğimle.

Ummadığım anda telefon çalıyor. Sen çocuklaşıyorsun bense aptallaşıyorum. Aynı maskeleri takarken sıkılmıyor musun her gün en çok da bunu merak ediyorum. Kadehim boşalıyor, ben daha çok aptallaşıyorum. Kalem düştükçe dipsizliğe, kağıt rüzgarına aldırmıyor.İpleri salarken uçurtmanın, hangisi daha yükseğe tırmanacak diyor çocuklar. Fakat ben hala üstüne atlayıpta gidemedim hiç bir uçurtmanın. Anlıyacağın daha uzun yürüyüşlere çıkıyorum artık.

Utanmak mı vardı sanki severken. Kabullenemediğim her doğru kadar bu yıpranmışlığım. ”Beni mi bekliyordun” dediğinde, ”çok mu belli ediyorum” diyorum. Ne zaman sevsem işte bu denli teslim oluyorum. Kendim olmaya, kendimi bulmaya çalıştıkça farkına varmadan daha çok kaybediyorum. Sanırım ben hep bu sonunu, varacagı noktayı hesaplayamıyorum. Yer çekimini ihmal ettiğimde yine kocaman bir sensizlikle uyanıyorum. Öyle bir susuyorum ki en çok ağaçlar anlıyor sanırım bu halimi.

Gözlerim seni arıyor bütün maviliğinde gökyüzünün ve bütün kuş seslerinde adını, bir uçtan bir uca bir şehir gözümde büyürken, seninle dağlar göller ve nice şehirler arasında. Hala yeterli icatlara sahip değilken, nefret ediyorum bu mesafelerden. Sonsuzluktan ders çıkarırcasına ufuklara dalıyorum. Sonra bir gün tekrardan savaşıyorum, ne yapacağımı bilmeden. Avuçlarımdaki o silinmeyen izlerle ve her defasında yeniden yeniliyorum. Biliyorum diyorum bir şeye ait olmak için onun damarlarından akmalı, onunla solumalı ve onunla yaşamalı her hücren. Ben en çok bilidğimi sanarken hataya düşüyorum.

Hiç sorgulamıyorum bu aramızdaki güvenin sebebini. En başından anlamadım zaten bu takıntıları. Birini özel kılacak olan şey neydi peki hayatında, verdiğin ya da aldığın değerler seni geçmişte oldugundan daha iyi biri yapmaz bunu unutma. Sen çocuk kaldıgını zannettikçe, aslında toprak yoldaki taşlara takılıp daha çok düşüceksin. Ama üzülme dizin her kanadığında seninle birlikte bende ağlayacağım.Etrafta hiç bulut yokken belki bu sabah bir yağmur yağar diye bekledim. Böyle havalarda en çok bir ”günaydın” mesajını özledim.

Bu yazı Deneme Yazıları, Genel Konular, Günlük hayat, Hayat üzerine, Kişisel makaleler, Öylesin Esti kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yalan için 3 cevap

 1. icik yakup der ki:

  Bütün yalanlarin zararli olmadigini düsünenlerdenim desem ;) neyse size icten bir “Günaydin”
  sevgimkere

 2. orcunn der ki:

  Teşekkürler abi yine de ben bu içten günaydını sevdiğim kızdan bekliyorum :)

 3. KUBRA der ki:

  abi çok iyi yaaaaaaaaaaaaa

Bir Cevap Yazın