WordPress – Kategorideki yazı sayısını bulma!

wordpress-kategori-sayısını-bulmaWordPress de bir kategorideki yazıların sayısını göstermek isteyebilirsiniz. İlerde projelerimde de lazım olabilecek bir uygulama olduğu ve başka arayanlar olabileceği için paylaşmakta yarar görüyorum: Aşağıdaki kodu temanızın içindeki functions.php dosyasında uygun bir yere yapıştırın ve içindeki örnek koduda temanızın herhangi bir dosyasına ekleyerek test edebilirsiniz.

[php]

function kategoriPosts($katid) {
global $wpdb;
$post_say = 0;
$querystr = “SELECT count FROM wp_term_taxonomy WHERE term_id = ‘$katid’ AND taxonomy = ‘category'”;
$result = $wpdb->get_var($querystr);
$post_say = $result;
return $post_say ;
}

// Kullanımına örnek, 1 kısmı kategori idsini belirtir.

echo kategoriPosts(“1”);

[/php]

Kodu bir siteden almıştım ancak hatalıydı, düzelterek test ettim. Sorunsuz her kategori için yazı sayısı sonucunu bize gösterir. Kategorilerde, etiketlerde v.s bulunan yazı sayısı wp_term_taxonomy tablosu içerisinde bulunur. Bizde tek sorgu ile bu sayıyı ekrana yazdırmış olduk.

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Wordpress faydalı kodlar kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

WordPress – Kategorideki yazı sayısını bulma! için 1 cevap

  1. özgür der ki:

    Olmadı. Benim yapmak istediğim http://www.programlamahocam.com/ sitemdeki sol taraftaki kategorilerde kaç adet yazı olduğunu listelemek. her bir lik kategoriye gidiyor. Onların yanına parantez içinde sitemdeki paylaşım sayısını verömek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :) Kolay gelsin

Bir Cevap Yazın