Windows için Facebook Messenger

Bugün size Facebook Messenger for Windows isimli programı anlatmaya çalışacağım. Daha önce akıllı telefonlar için çıkan bu program artık Windows 7’de de kullanılabiliyor.

Program siteden yarı bağımsız olarak çalışıyor. Yani programı ilk kurduğunuzda internet tarayıcınızdan facebook’a girmeniz gerekiyor. Sonra senkronizasyon başlıyor ve program hesabınızı doğruluyor.

Bunlar bittikten sonra artık programı kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer facebook’ tan çıkış yaparsanız programdan da çıkış yapmış oluyorsunuz. Ancak oturumu sürekli açık tut seçeneğini işaretlerseniz tarayıcıdan çıkış yapınca program açık kalıyor.

Bir de sağ tarafa sabitle seçeneğiyle programı ekranınızın sağ tarafına sabitleyebilirsiniz.

Programla;

-Ekli arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

-Uyarılar, mesajlar ve arkadaşlık isteklerini görebilirsiniz.

-Beğenileri ve çeşitli güncellemeleri de görebilirsiniz.

Sadece Windows 7 kullanıcılarının yararlanabileceği programın şu an test aşamasında olup kararlılık problemleri yaşatabilir.

İndirmek için TIKLAYIN!

NOT: Facebook kullanan birisi değilim ancak halkımızın büyük çoğunluğu kullandığı için bu programdan sizi de haberdar etmek istedim.

Mert GENÇ hakkında

1986 yılında hayata gözlerini açan yazar 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2011 yılı Şubat ayında sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayan yazar şu anda kadroya geçmenin sevincini yaşamaktadır :) Eğitim, Teknoloji, İnternet, Bilgisayar, Sinema ve Genel Kültür alanlarında yazı yazmayı seven yazar bekar olup 0 çocuğu vardır:)
Bu yazı Bilgisayar Kullanım, Bilgisayar Programları, İnternet Dünyası, Internet Teknolojileri, Program Anlatımları kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Windows için Facebook Messenger için 2 cevap

  1. selçuk KILIÇ der ki:

    Facebook u herne kadar sevmesemde hayatimiza katdigi bazi seyler icin gercekten artik dislayamayacagimiz bir servis :) bu programda cok iyi dusunulmus, bence kararli surumunun gelmesi gerekli. Cikacaginada eminim :) yine guzel bir konuda bizlere yardimci oldun mert, tesekkurler :)

  2. Mert GENÇ der ki:

    Elimden geleni yapıyorum usta:)

Bir Cevap Yazın