Wamp Server: php curl sorununa çözüm {Windows 7 – 64 bit işletim sistemleri için}

Localhost olarak wamp serveri tercih ediyorum ve son dönemde karşılatığım php versiyonu ve işletim sistemimin 64 bit olmasından kaynaklı curl sorunun çözümü için ilerde karşılaşabilecekler için yardım etmek istiyorum. sorun büyük değil aşağıdaki php_curl eklentisi için gerekli olan dosyayı indirip wamp’ın kurulu olduğu dizinde php eklentileri klasörünün içine yüklemeniz yeterli…

Bu Eklentiyi indirin (indirmez direk açarsa: sağ tık yap, farklı kaydet diyerek bilgisayarına indir) ve bu yolu izleyerek yükleyin: C:\wamp\bin\php\php5.4.3\ext\buraya yükleyin

Üzerine yazdır seçeneği çıkacaktır evet deyip wamp server’a restart atın, işlem tamamdır. Bu curl sorunu başlıkta da yazan windows 7 64 bit sistemleri içindir. Diğer versiyonlarda varsa çalışıp çalışmadığından emin değilim..

 

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Webmaster yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Wamp Server: php curl sorununa çözüm {Windows 7 – 64 bit işletim sistemleri için} için 5 cevap

 1. Burak der ki:

  Çok işime yaradı çok çok teşekkür ederim çok güzel bilgi.

 2. harun der ki:

  usta gerçekten çok teşekkür ederim eline sağlık kaç gündür bunu arıyordum.

 3. Yiğit der ki:

  Herhangi bir işe yaramadı.

 4. özer der ki:

  Bilgi paylaşıldıkça büyür ve güzelleşir. Çok teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığınız için. Saygılarımla, M.Özer Solay

Bir Cevap Yazın