Van da 7.2 (Yerel 6.6) büyüklüğünde deprem

Daha yeni gerçekleşti, van şehrinde 7.2 siddetinde (yerel olarak 6.6 büyüklüğünde) bir deprem olmuş, bunun ardından artçı depremlerde devam ediyormuş. durumun suanki vaziyetine bakılırsa merkesde 20-30 bina tamamen yıkılmış, içerisinde insanların olduğu çevre sakinleri tarafından bildiriliyor. Merkezde fazla bir hazar olmadığını görüyorum bu büyüklükteki bir depreme göre, ancak van şehrinin köy kırsallarında aynı durum söz konusumu emin değilim. çünkü Türkiyedeki çoğu köyler kerpiç evlerden oluşmakta. bu büyüklükteki bir tepreme dayanmalarıda olanaksız.

Söz konusu yardımların merkez dahil ilk olarak çevre köylere yönlendirilmeli. En çok kayıbın köy ve kırsallarda olacağından şüphe ediyorum..

Allah ordaki insanlarımıza yardım etsin, ölenler olduğunu düşünüyorum, Allah rahmet eylesin, geride kalanlarada kolaylıklar versin. bu gibi durumlarda çok fazla telaş ve heyecan yapmamak lazım, sakinliğimizi koruduğumuz sürece problemlerin çözülmesi kolaylaşacaktır. Sivil yardım örgütleri dahil, kızılayında bölgeye yardım götürdüğü bildirildi..

Ayrıca yardım ekiplerini kutluyorum, çok kısa sürede yardım bölgesine ulaşarak yıkılan binalardaki insanları kurtarmaya çalışıyorlar..

Haber hakkinda detaylara buradan ulasabilirsiniz…

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Doğa ve Yaşam, Güncel Haberler, Günlük hayat, Günün Tarihi, Türkiye üzerine kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Van da 7.2 (Yerel 6.6) büyüklüğünde deprem için 5 cevap

 1. Kuaza der ki:

  Kandilli rasathanesi depremin gercek buyuklugunu 7.2 olarak duzeltti, yerel buyuklugunun isi 6.6 oldugunu yinelemistir..

 2. Buruk Yürekler, Yasli Gözler der ki:

  Allah’in Illahi taktiri böyleymis. Kadere inanacaksin. Türkiyemiz Deprem Bölgesidir. Her an her yerde olabillir.
  Allah bu Hükümete Zeval vermesin. Basbakanimiz Recep Tayyip Erdoganin Cani sag olsun, o her seye yeter. Türk, Kürt kardesiz. Yasasin askerimiz, yasasin Milletimiz. Catlasin Düsmanlar.

  Buruk Yürekler, Yasli Gösler

  Almanya, Köln

 3. Buruk Yürekler, Yasli Gözler der ki:

  Yüregindeki agacin Meyvasini gösterdin, insallah o meyvayi sadece sen Yersin. Sakin olaki zehirlenme.

Bir Cevap Yazın