TEKLOJİ-NO

TEKLOJİ-NO Teknoloji; bilgi, düşünce ve zekanın alet edevatla etkileşim içerisine girerek güya amacı hizmet olan bir beyin ürünüdür.

Ülkemiz teknoloji bakımından ne kadar zirvede ise o kadar da teknolojinin tutsağı, kölesi olmuştur. Teknoloji özgürlüğümüzü hatta en doğal hakkımız olan yaşama hakkımızı da elimizden almaktadır.

RADYASYON…

Hayatımızı o kadar sınırlandırmıştır ki adeta dört duvar arasına hapsetmiştir. Bir koltuk üstünde , saatlerce ,bıraksalar günlerce elimizde kumanda, kulağımızda mp3, gözümüz bilgisayarda hayatımızı devam ettirebilecek bir durumdayız. Çocuklar artık anne kucağında değil adeta teknolojinin kucağında büyüyor.

Geçmiş yıllarda misketlerin birbirine çarpışından çıkardığı seslerin yerini polifonik telefon seslerinin aldığı, bireylerin hava durumunu öğrenmek için başlarını sıkıştıkları dört duvar arasından çıkaramayıp internetten baktığı, hatta ve hatta yemeden içmeden yaşayabilirim ama teknolojisiz asla denilebilecek bir çağda yaşamaktayız. İnsanlar artık sohbetlerini muhabbetlerini bile teknoloji aracılıyla yapmakta, beton yığınların arasından sıyrılıp çıkamadıkları tabiatı gezmek yerine internet sayfaları, televizyon kanalları arasında gezmeyi tercih etmektedirler.

Ben teknolojiye değil; teknolojinin hayatımıza egemen olmasına ve konforun, rahatlığın, huzurun tek kaynağının teknolojiden geçtiği düşüncesine karşıyım.

Yani TEKLOJİ_NO

Bu yazı Günlük hayat, Kişisel makaleler kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

TEKLOJİ-NO için 5 cevap

 1. delihayalim der ki:

  kesinlikle doğruyu söylüyorsunuz
  hayatı değiştirecek güzelliklerin farkına varılması umuduyla
  saygılar,
  arzu koç

 2. kuaza.Ca der ki:

  cok guzel bir yazi olmus, sosyolog ustam ellerinize saglik..

 3. schair der ki:

  ” dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ” ironik bir yorum oldu ilk etapta benim naklettigim bu atasözümüz ;)
  gercekten size hak veriyorum degerli (sosyolog) kardesim.
  size gülücük güzelliginde günler dilerken…

  selam-sevgi-saygi ile

  y..icik

 4. sinnerxx der ki:

  Demek yazmaya başlamışsınız ve ilk yazınızda da epey bir beğeni toplamış. İnşallah üzerinizdeki çok kötü yazıyorum düşüncesini kaldırıp atmışsınızdır. Bakınız en basit 3 örnek.

  Yazılarınızda, sosyoloji hayatınızda ve üni. yaşamınızda başarılar. ihtiyaç duyduğunuz noktalarda yardımcı olmaya çalışırım. Kaleminize kuvvet…

 5. sosyolog der ki:

  yorumlarınız için çok teşekkürler.İnşallah daha iyi yazılar yazmaya çalışacağım.

Bir Cevap Yazın