Down Sendromlu bir çocuğa sahip olmak!

Sosyal medyada karşılaştığım bir video daha. Ama bu seferki farklı, sonunda çok fena ağladım. Bunu söylerken utanmıyorum, her ne kadar da olsa erkeğim ama ağlarken “neden ağlıyorsun be adam ne kadar duygusalsın” demeyide es geçemiyorum. Belkide burcumdan dolayıdır her ne kadar etkilediğini düşünmesemde. Ama bu video gerçekten hazırlayanların yüreklerinden geliyor. Down sendromlu bir çocuğa sahip olacağını öğrenen anne adayının, “ben ne yapacağım” sorusuna verilen harika bir cevap. Resmi sitesi coordown olan vakfın hazırladığı video için, hazırlayanlara ve içinde konuşan melek yüzlü çocuklarımıza kocaman sevgilerimi ve teşekkürlerimi gönderiyorum. Bu kötü bir durum değil, sadece olaylara farklı bir acı ile bakmamızı sağlayacak şeylerin başlangıcıdır. Hayat onu daha güzel hale getirenlerle güzeldir. Kim olursa olsun, ne veya nasıl olursa olsun, sevgi ve bağlılık herşeyi, herzaman dahada kolaylaştırır. Sizleri seviyorum ya..

Çocukluğun erken dönemlerinde sağlanacak olan aile ve tıp desteği ile erken müdahale sayesinde Down sendromlu insanlar destekle toplumla bütünleşik bir hayat kurabilirler. [Down sendromu*Wikipedia]

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Toplumsal Konular kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın