Ressim.net kullanıcıları – Sitemiz satılıyor…

Ressim.net sitesi satılıyor. Artık webmaster’lık kariyerimi bırakmaya karar verdiğim için elimde bulunan domain ve projeleride ilgilenebilecek kişilere değerinin çok çok altında satmaya başladım. Bedava vermem mümkün değil yoksa içim yanardı, çünkü çok uzun süreler bir emek verildi ve temsili olarak 1 lirada olsa karşılığında birşeyler almam gerekiyor.

Ressim.net 6 yılı geçkin süredir hizmetde olan geldiği noktada 6,5 milyon resime ev sahipliği yapan (türkiyede bu sayıda bir barındırıcı olduğunu sanmıyorum), kendini kanıtlamış, türkiyede çok büyük bir sitedir. Bu hizmeti hakkıyla devam ettirebilecek birisine geçmesine az kaldı.

Şuanda fiyatı çok aşağıya çektiğim için ilgilenen 3-5 kişi mevcut, ancak alacakları garanti değil, verdikleri teklifi geri çekebilirler yada vazgeçebilirler. Bunun ressim.net in sonu olmayacağını söylemek ve binlerce resmi olan kullanıcıları rahatlatmak istiyorum.

Ressim.net kurulduğundan beri kazancı hiç olmayacak kadar azdı ki bu verilen sunucu ücretlerinin yanında devede kulak kalıyordu. Amacım para kazanmak değil hobi idi, ancak başlarken bile insanlara verdiğim sözü hiç unutmadım. Resimleriniz emin ellerde, asla silinmeyecek. Bu gelinen noktada webmasterlık kariyerimi bitirecek olmam siteyi kapatacak olmam anlamına gelmiyor. Ancak geliştirmeyeceğimide bilmenizi istiyorum.

Eğer ressim.net hakeden bir satıcıya kavuşamaz ise, bu olana kadar yayın hayatına devam edecektir. Bunun getireceği sonuçlardan biriside sunucu değişikliği ve upload’ın bir süre kapatılacak olmasıdır. Upload’ın kapalı kalma süresi projeyi devam ettirmek isteyen alıcılara bağlı olacaktır ki bu olduğunda yeniden geliştirilmeye başlanacaktır eminim.

Ben 6 yıl önce verdiğim sözü yerine getirecek ressim.net in yayın hayatına devam etmesini sağlayacağım. Bunun bana getireceği maddi yükü çok fazla düşünmüyorum açıkcası. Benim için önemli olan bir şey varsa da sözümü layıki ile yerine getirmemdir..

Ressim.net şuanda 6.409.652 adet imaj dosyasını barındırmaktadır. Günlük 7-10 TB trafik yükü bulunmakta, milyonlarca isteği karşılamaktadır. 2 TB’a yakın disk alanı kullanıyor ve 130 euro sunucu masrafı bulunuyor. Satılmaması durumunda sunucu masrafını yarı yarıya düşürerek resimlerin gösteriminin devam etmesini sağlayacağım.

Ressim.net projesini devam ettirmek isteyen kişiler bana ulaşarak son teklif üstünde bir teklifi sunabilirler. En az 5 ay yayın garantisi de satışa dahil edilecektir, almayı düşünen arkadaşların bunu benimsemesi ve benim getirdiğim noktada resim yükleyenlerin çıkarlarınıda korumasını bekliyorum.

Şuanki son teklif: 1300$ ( 5 Aralık gece 12 ye kadar satış gerçekleşmez ise site satışı iptal edilecek ve yukarıdaki sunucu değişikliği ile masrafları azaltma yoluna gideceğim. )

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Günlük hayat, Ressim.net Hakkında kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ressim.net kullanıcıları – Sitemiz satılıyor… için 2 cevap

  1. Hakan der ki:

    Slm sana bir teklifim var.. İletişime geç lütfen..

Bir Cevap Yazın