Ressam Li Xiyong

Ressam Li Xiyong (Lixi Yong), Shandong,un bir yerlisi. O şimdi Şanghay,da profesyonel bir ressam olarak ikamet etmektedir. Çin Sanatçılar Derneği, Çin yağlı boya akademisi ressamı. Aynı zamanda Çin Sanatçılar Derneği Shandong şubesinde bir portre sanatçısı olarak Çin Yağlı Boya Derneği,nde doçent üye. Shandong, Binzhou Üniversitesi,nden öğretmen olarak 1975 yılında mezun oldu. Lixi Yong, 1993 resim seminerleri ve Güzel Sanatlar,da mezuniyet sergisi oldu. Ulusal olarak büyük ölçekli sergiler için seçilen Yağlıboya tabloları, birkaç kez il düzeyinde birincilik ödülü olarak altın madalya sahibi oldu. Liaoning Güzel Sanatlar Yayınevinde eserleri yayınlamıştır. Beijing,de Çin Sanat Fuarı, Şangay Sanat Fuarı ve Sanat Müzayedelerine katıldı. Yurtiçinde ve yurtdışında koleksiyonerlerde, müzelerde, ünlülerde ve galerilerde eserleri bulunmaktadır.

Li Xiyong Tr_Art-2

Li Xiyong Tr_Art-1

Li Xiyong Tr_Art-3

Link

Araştırma-Forschung-Research-بحث-исследование: Icik Yakup

ICIK Yakup hakkında

O, Güzel Sanatlar, Dünya Edebiyatı ve Veciz Sözlere ilgi duyar.
Bu yazı Dunyadan, Görsel Sanatlar, Resim galerileri, Resimli anlatım, Ressamlar, Sanat Tarihi, Sanatçı Haberleri, Sevdiğim şeyler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ressam Li Xiyong için 2 cevap

  1. selçuk KILIÇ der ki:

    Harika, kndi tarzini cok iyi yansitiyor :)

  2. Icik Yakup der ki:

    izin sezoni malum zaman kisitli ama, yine de anlardan calip makaleci,de yenilikleri takip etmeye calisiyorum..sevgiler daima…

Bir Cevap Yazın