Ramazan-ı Şerif Yaklaşıyor!

Ramazan-ı şerif yaklaşıyor…İçimde heyecan ve sevinç var ama biraz buruk…Çünkü yaz aylarına denk geliyor…Layıkıyla ve doya doya oruç tutabilecek miyim acaba? Ya ibadetler? Köyde olunca her şey daha zor oluyor. “Ramazanın gelişine kim sevinirse cehennem ateşi ona haramdır” buyuruyor Efendimiz (sav). Hadi hepsini geçtim de, bari Ramazan-ı şerifin gelişine bari doya doya sevinebilsek…

Ey kullarını en iyi şekilde gören bilen Allah’ım, bu sıcakta zor işlerde çalışacak olanları da gör…Orucu kolaylaştırıver onlara…Sen her şeyi en iyi bilen ve görensin… Amin!

Mert GENÇ hakkında

1986 yılında hayata gözlerini açan yazar 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2011 yılı Şubat ayında sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayan yazar şu anda kadroya geçmenin sevincini yaşamaktadır :) Eğitim, Teknoloji, İnternet, Bilgisayar, Sinema ve Genel Kültür alanlarında yazı yazmayı seven yazar bekar olup 0 çocuğu vardır:)
Bu yazı Aklımdan geçenler, Günlük hayat kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Ramazan-ı Şerif Yaklaşıyor! için 1 cevap

  1. Kuaza der ki:

    Amin kardesim. Umarim kolaylastirir, turkiyeye nazaran Bizim buralarda orucu aksam saat 10 da acacagiz. Gelmesine cok seviniyoruz, umarim cok guzel gecer.

Bir Cevap Yazın