PHP hatalarını görme – hata kodlarını sayfaya yazdırma!

Php programcısı iseniz bunları mutlaka elinizin altında bir yere koymanız gerek, çünkü çoğu serverda yada hoştda hata kodlarının gösterimi php.ini ayar dosyasından kapatılmıştır. Bunun nedeni güvenlik amaçlıdır, böylece sitemiz hata verdiğinde kötü niyetli kişiler dosya isimlerini, sunucudaki yerini v.s göremez. Ancak kodlama işi ile uğraşan arkadaşlar için bu iyi bir konu değil. çünkü çoğu zaman gözümüzden atladığımız bir şey olur ve onu bulmak için hatanın nerde olduğunu görmemiz gerek. İsde aşağıdaki kodlarda bize bunu sağlayacak.

Php de çalıştığınız dosyanın en başına işinize yarayan kodu ekleyerek hata aldığınızda bu hataların neden kaynaklandığını görebilirsiniz.

Tüm raporları kapatır

Basit hataları gösterir

E_NOTICE kullanarak gereksiz hata mesajlarından kurtuluruz

E_NOTICE harici tüm hataları gösterir. Bu ayar varsayılandır, php.ini dosyasında yer alabilir

Tüm PHP hatalarını gösterir (yeni)

Tüm PHP hatalarını gösterir

error_reporting(E_ALL); ile aynı görev

Anlamadiginiz yerde sorabilirsiniz :)

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Faydalı Bilgiler, Php uygulamalari, Webmaster yardım kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

PHP hatalarını görme – hata kodlarını sayfaya yazdırma! için 3 cevap

  1. kurt kanunu der ki:

    teşekkürler

  2. megaled der ki:

    teşekkürler

  3. Gerçekten benim için çok faydalı oldu bu güzel bilgilendirmenizden dolayı teşekkür ederim.

Bir Cevap Yazın