Google adsense bilmecesi!

Sanirim bu yaziyi yazma zamanim geldi :) Neden yaziyorum, cunku artik google adsense de nasil bir politika izlendigini merak ediyorum. Bi resim galerisi eklemistim, bu galeri sakincali bolgeleri gostermeyen, kapatan resimlerden olusuyordu ki google adsenseden uyari gelmeden reklam yayininin durduruldugunu farkettik. Sonrasinda ustune gitmedik, ancak uzun sure sonra yazarlarimiza gelir paylasimi icin iyi bir yer aradigimizda, yine en iyi cozumun google adsense oldugunu farkettik. Yeniden degerlendirme icin soz konusu konuyu yayindan kaldirdik. Bugun cevap geldi:

Google AdSense Politika İhlali İtirazınız Hakkında
Sayın Kullanıcımız, Bize sitenizle ilgili daha fazla bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Ancak makaleci.com URL’sini kapsamlı bir şekilde inceledikten ve görüşlerinizi değerlendirdikten sonra, sitenizde reklam sunumunu tekrar etkinleştirmemeye karar verdik.

Siteniz hakkında verdiğimiz karar nihaidir. Program politikalarımıza uygun olan diğer sitelere reklam kodu yerleştirebilirsiniz. Ancak bu site AdSense programına katılmaya artık uygun değildir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Google AdSense Ekibi

Ayni tarzda bir yeniden degerlendirmeyide ressim.net icin almistik. Politika degisikligi yapmamiza, soz konusu uygun olmadigini soyledikleri icerigi kaldirmamiza ragmen bize karsi bir karsitlik goruyorum. Nihai kararlarin baska sitelerede verilip, verilmedigini merak ediyorum, ancak soz konusu cevap hem yetersiz, hemde anlamsizdir.

Temiz bir icerik olusturma asamasinda, bunuda gayet iyi sekilde yerine getiren makaleci.com un nasil bir politika ihlali olabilir ? Kendilerine oncelikle bu konuda tesekkur ediyorum. Sanirim bundan sonra suanki adsense hesabimi kullanmayi birakip, yeni bir hesap icin belcikadan basvuracagim. Soz konusu Adsense Turkiye ekibinin ciddi sorunlari oldugunu dusunuyorum.

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Google Adsense, Makaleci.com Hakkinda, Şuan Düşündüklerim kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Google adsense bilmecesi! için 8 cevap

 1. kerim usta der ki:

  Bizde kavgalıyız.Başka biriyle anlaştık…

 2. islam der ki:

  Bildiğim kadarıyla kurallar gereği yasaklanmış bir site veya hesap ne olursa olsun tekrar programa kabul edilmiyor. O yüzden siten ne kadar yasal olursa olsun bu isteğin biraz zor:)

 3. sohbet der ki:

  benim bir tane sohbet sitem var içine resim atarsam banlanırmı acaba

 4. video paylaşım sitelerimin aynı anda 2 sininde reklam yayını durduruldu.
  tıklamaya teşvik edici birşey yok.
  yerleşimler düzgün.
  adult/şiddet içerikli videolar sürekli filtreleniyor.
  güncel tutuluyor.
  soruyorum düzgün bir dille sorunun ne olduğunu nasıl çözüme ulaşabiliriz diye. sonuç bu. nihai red…

Bir Cevap Yazın