CHP’nin Yemin Etmeme Sürecine ilişkin Gelişmeler

Bilindiği üzere CHP Meclis’e girme ancak ‘yemin etmeme’ kararı almıştı. Bu kararını bugüne kadar uyguladı. Dün AKP’li Elitaş’ın bu konuya ilişkin bir açıklaması olmuş ve CHP’ye 15 Temmuz’a kadar süre verdiklerini açıklamıştı. Eğer CHP 15 Temmuz’a kadar Meclis’te yemin etmezse ‘ara seçim’ sürecini başlatacaklarını söyleyerek CHP’yi acilen yemin etmeye çağırmıştı. Bugün Başbakan Erdoğan, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın, “CHP’nin yemin etmesi için son tarih 15 Temmuz” sözlerini “Sürçülisan” olduğunu belirterek böyle bir süre vermelerinin söz konusu olmadığını söyledi.

Erdoğan’dan gelen bu açıklama CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tarafından ‘olumlu’ karşılandı.

Yeni Meclis Başkanı seçilen Cemil Çiçek’in ise önümüzdeki günlerde uzlaşmadan yana tavır alacağı ve CHP’nin yemin etmesi için girişimlerde bulunacağı belirtliyor.
Önümüzde ki günlerin yine ilk gündem maddelerinden birini bu konunun oluşturacağı görülüyor.

selçuk KILIÇ hakkında

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)
Bu yazı Güncel Haberler, Türkiye üzerine kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın